A Knoll Galéria Budapest sikeres munkájának 20. évfordulóját ünnepli. A galéria nem csak Magyarországon, hanem az egész „keleti blokk“-ban az első magán galériaként nyílt meg 1989. szeptemberében – még a berlini fal leomlása előtt – és kezdettől fogva jelen volt a nemzetközi színtéren is.

Ebben a 20 évben a Knoll fontos szerepben működhetett közre a magyar és kelet-európai kortárs képzőművészet és művészeti szcéna fejlődésében, részt vett számos művész karrierjének kialakításában, gyűjtemények alakításának volt részese, s nagyban hozzájárult számos nemzetközi kapcsolat kialakulásához is.
Most hosszú évek óta sikeres munka eredményeit a 20 éves jubileum okán kétszeresen is megünneplik:
1. Az október 6-ra tervezett „A második nyilvánosság nyomán “ című szimpóziummal, amely a „A második nyilvánosság“ című kötetből kiindulva az elmúlt időszakban a kortárs magyar képzőművészetben és művészeti szcénában bekövetkezett változások átgondolására törekszik magyar és külföldi művészettörténészek, kurátorok előadásain keresztül.
2. A gyűjtők és vásárlók „ünneplés“-ével – mindenki, aki a galéria 1989-es alapítása óta műtárgyat vásárolt a Knollban, a galéria alapításának 20. évfordulójára kiadott „XX mappá“-ból ajándékot kap, amely azon művészek munkáit – grafikáit, fotóit, videóit, stb. - tartalmazza, akikkel együtt dolgoztak.
Minden vásárló kap egy mappát válogatott munkákkal. Az ok erre az, hogy csak a kortárs képzőművészet iránt érdeklődők vásárlásai által fejlődhetett húsz éven keresztül a galéria és a művészek is – azaz gyűjtők nélkül sem sok művészkarrier, sem a galéria nem létezne.