Nemzetközi töltöttkáposzta-főző versenyt rendeznek szombaton a Csongrád megyei Röszkén. A gasztronómiai vetélkedőre eddig harmincnégy csapat nevezett Magyarországról és a határon túlról.

A főzőversenyen legfeljebb háromfős csapatok indulnak, amelyek maguk gondoskodnak minden, a főzéshez szükséges alapanyagról, fűszerről és kellékről. Az egészségügyi előírások miatt a töltött káposztához szükséges darált húst azonban a szervezők biztosítják. A verseny reggel nyolc órakor kezdődik, az amatőr és profi szakácsoknak pedig délben kell az egyéni fantázia szerint tálalt három darab töltött káposztát a zsűrinek bemutatniuk.
Az ételkompozíciókat a Frank Sándor Venesz-díjas mesterszakács vezette zsűri több szempont alapján értékeli. A helyezések eldöntésénél figyelembe veszik az egységes ízharmóniát, a szín- és illatkompozíciót, a tájjellegű fűszerezést, az ízhatást és a tálalás esztétikai kivitelét.
A versenyzők annyi töltött káposztát készíthetnek, amennyit akarnak, a szervezők csak a zsűrizésre kínált ételt kérik el; ha több káposztát főz egy-egy versenyző, magának kell gondoskodnia arról, hogy társakat találjon az ételköltemények elfogyasztásához. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján ezzel azonban nem lesz gond.
Azok sem maradnak éhen, akik egyik bográcshoz vagy fazékhoz sem kapnak meghívást: a remélhetőleg népes számú vendégseregnek és a rendezvény látogatóinak a helybeli vendéglősök készítenek töltött káposztát.