Magyar regéket és mondákat feldolgozó kézműves alkotások, köztük dísztárgyak, háztartási használati eszközök, ruhák, ékszerek, népi hangszerek és játékok is láthatók a Magyar Mezőgazdasági Múzeum péntektől látogatható új kiállításán, Budapesten.

A kiállított tárgyak között vannak egy-egy tájegység motívumkincsét, forma- és színvilágát hűen tükröző népművészeti alkotások, valamint a hagyományokra épülő, de a mai igényeknek megfelelő iparművészeti tárgyak is.
A míves, mesterien kivitelezett dísztárgyak, használati eszközök között találni például ruhás ládát és fűszertartót is. A tárlaton látható ruhák, kiegészítők, ékszerek akár hétköznapi, akár ünnepi viseletnek is beillenek. A kiállítás különleges darabjai a népi hangszerek, a textil- és fajátékok, a hajómalom- és vármakett, a kések és íjak.
A napjaink kézművességének legjavát - köztük olyan, kihalófélben lévő kézműves szakmák, mint a pintér mesterség tárgyait - bemutató kiállítást a magyar rege- és mondavilágot felidéző történetek, jelenetek, a magyar tájakhoz és történelmi emlékekhez fűződő rege- és mondafeldolgozások teszik még teljesebbé.
A Magyar Kézművességért Alapítvány, az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) és a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) Kézműipari Tagozata által kiírt pályázatra beérkezett munkákat szakmai zsűri válogatta, a közönség a kiválasztott műveket tekintheti meg a kiállításon.
Az augusztus 23-ig látogatható tárlaton hazai és határon túli, erdélyi, szlovákiai, ausztriai és svájci magyar alkotók munkái szerepelnek.