Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Videó! Botrányos film a zsidógyűlölettel vádolt rádiócsatornáról

Videó! Botrányos film a zsidógyűlölettel vádolt rádiócsatornáról

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 07. 30.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Botrányt kavart szülőhazájában egy Nagy-Britanniába kivándorolt lengyel rendező azzal a dokumentumfilmmel, amelyet a viták kereszttüzében álló Radio Maryja katolikus rádiócsatornáról forgat.

A Hitler lánya című film előzetese, amely már felkerült az internetre, úgy mutatja be a rádiócsatornát mint amely zsidógyűlöletet szít. Igazgatóját, Tadeusz Rydzyk redemptorista pátert pedig Joseph Goebbels egykori náci propagandaminiszterhez hasonlítja.



Az alkotó, Aro Korol szerint a film 2010-re készül el - írta a Rzeczpospolita című napilap. A rövid előzetes Tadeusz Rydzyk személyét a holokausztot jelképező képsorokkal társítja - köztük az auschwitz-birkenaui koncentrációs táborba vezető vasúti sínekkel -, s azzal a kérdéssel ér véget: "Hogyan akadályozhatnánk meg, hogy a történelem megismételje önmagát?"

A film mindenekelőtt az ellenzéki Jog és Igazságosság (PiS) politikusai között váltott ki felháborodást, a jobboldali konzervatív erőt ugyanis évek óta támogatja a Radio Maryja. A lengyel államnak reagálnia kell, a film készítőjét bíróság elé kell állítani - nyilatkozta a Dziennik című újságnak Joachim Brudzinski, a PiS képviselője. Bírálta a filmet Michael Schudrich lengyel főrabbi is, aki a Rzeczpospolita szerint úgy vélte, hogy az auschwitzi koncentrációs táborban történteket semmilyen más eseménnyel nem lenne szabad összevetni.
A Radio Maryjának felmérések szerint legalább egymillió rendszeres hallgatója van Lengyelországban. Szerkesztősége széles körben elfogadott megítélés szerint nacionalista, euroszkeptikus álláspontot képvisel, s antiszemita véleményeknek, hozzászólásoknak is teret enged.

A Vatikán egy levélben már évekkel ezelőtt eltiltotta a rádiót attól, hogy tevékenyen belefolyjon a lengyel belpolitikába, az adó ennek ellenére az európai parlamenti választások idei kampányában is a PiS jelöltjei mellett agitált.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Vallás

Ajánlott bejegyzések:

  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr97857006

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard