Életének 67. évében, hosszan tartó, súlyos betegséget követően elhunyt Cseh Tamás Kossuth-díjas énekes, zeneszerző, előadóművész. Pályafutása során több mint 1200 dalt írt.

Cseh Tamás 1970 körül kezdett dalokat írni, ebben társa Bereményi Géza író, filmrendező volt. Első lemezük 1974-ben jelent meg Levél nővéremnek címmel, ezt számos további album követte: az Antoine és Désiré, A Fehér babák takarodója, a Műcsarnok, a Frontátvonulás, a Jóslat, az Utóirat, a Mélyrepülés, a Vasárnapi nép, az Új dalok, a Nyugati Pályaudvar, a Levél nővéremnek II., A telihold dalai, a Jóslat a metrón, A véletlen szavai, Az igazi levél nővéremnek és az Ady.
Cseh Tamás 1974-től a 25. Színházban, majd a Várszínházban lépett fel rendszeresen, 1982 és 1998 között a Katona József Színházban adott önálló esteket, 1998-tól pedig a Bárka Színház tagja volt. Önálló estjei: A dal nélkül, Antoine és Désiré, Fehér babák takarodója, Frontátvonulás, Jóslat, Új dalok, Nyugati pályaudvar, Levél nővéremnek, A telihold dalai.
Élete során Cseh Tamás több mint ezerkétszáz dalt szerzett. Emellett számos filmben is szerepelt, ilyen volt a Nyom nélkül, A turné, a Csinibaba, valamint a 6:3 című alkotás. A Csillagokkal táncoló Kojot című, 2006-ban megjelent mesekönyv történeteit Cseh Tamás válogatta és fordította. Művészi munkája elismeréseként 1993-ban Liszt Ferenc-díjat, 2001-ben Kossuth-díjat kapott. Az utóbbi éveket súlyos daganatos betegsége miatt a háttérbe húzódva töltötte, de az alkotással ezekben az időkben sem hagyott fel.
A Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjével is kitüntetett művésznek idén májusban jelent meg Dal nélkül címmel egyik 1973-as estjének felvétele a Hungaroton kiadónál. Az albumra az ismert dalok mellett korábban nem hallható szerzemények is felkerültek. Budapesten 1972 és 1977 között a 25. Színházban "futott" Cseh Tamás estje, amelyeken Bereményi Géza verseit tolmácsolta az Ad Libitum együttes kíséretében. Az albumról itt olvashatnak.
Cseh Tamás temetéséről később intézkednek.
