Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A Lenin-szobor öl, a Lenin-szobor ölni fog?

A Lenin-szobor öl, a Lenin-szobor ölni fog?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 08. 11.
Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál
2025-07-14 11:02:30

Augusztusban ismét benépesül Alsóörs, ahol a hazai rock- és metalélet nagyjai, családbarát programok és

Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

további bejegyzések a szerzőtől »

Lenin-szobor nyomott halálra egy 21 éves fiatalembert Fehéroroszországban. Itt a teljes lista, hol vigyázzunk szerte a világban.

A baleset az ország délkeleti részén, Gomeli terület Uvarovicsi városában történt, ahol fiatalok egy csoportja a bolsevik vezetőnek a helyi iskolával szemközt 1939-ben felállított szobrának közelében pihent.

Az egyik fiatal - nem túl józan állapotban - felkapaszkodott a 6 méter magas emlékmű talapzatára, a proletárvezér kinyújtott karjába kapaszkodott, és ott himbálózott a levegőben, de a gipszszobor nem bírta el a súlyát, és darabokra törve felborult - mondta el a rendőrség szóvivője.

A fiatalembert összenyomta a feldőlő szobor, és sérüléseibe belehalt.

Egyáltalán az nem világos, hogy mi a bánatnak Lenin-szobor. Rendben, ha mint műemléket megőrzik, kiviszik egy szoborparkba, rendben az is, ha egy lényegét tekintve féldiktatórikus államban, mint Fehéroroszország, van ilyen - de nézzük csak meg ezt a listát! A világ számos, demokratikus országként működő államában vannak ilyenek. És, ahogy a cikkből kiderül: roppant veszélyesek, egyszerűen nem viselik el, ha egy részeg fiú a karjukra csimpaszkodik! Pedig annak előtte egész népeket vezetett, hegygerincen át tört előre a partizánhadsereg, arra ment, amerre Lenin mutatott. Most meg ennyit nem bír elviselni. A hír persze szomorú, a fiút Isten nyugtassa - de legyen bennünk egy eredendően naiv kérdés tényleg, mi dolguk a Lenin-szobroknak demokratikus államok közterein? Oroszország, első kérdés.
kp

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző Emlékmű

Ajánlott bejegyzések:

  • Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál
  • Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
  • Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
  • Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden
  • Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr717857682

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard