Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Kihagyhatatlan bulik mára

Kihagyhatatlan bulik mára

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 08. 16.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Utolsó napjához érkezett az idei Sziget fesztivál: vasárnap a Nagyszínpad fellépőinek sorát két kaliforniai zenekar, a The Offspring és a több mint tíz év után újra összeállt Faith No More zárja.

A Nagyszínpadon az idei Sziget legnagyobb sztárfellépőjének számító Faith No More előtt lép színpadra a szintén a napfényes amerikai államból származó punk-rock banda, a The Offspring. A kemény rock kedvelőit azonban már délután a Nagyszínpad elé várják a vadul lüktető hard rockot játszó kanadai Danko Jones koncertjére. 

Brotherhood of Brass néven lép fel vasárnap este a világzenei nagyszínpadon Frank London Klezmer Brass Allstars zenekara és a Boban Markovic Orkestar, de délután 6 után nem sokkal a Besh o droM is itt zenél. A Roma Sátorban mások mellett a szlovák Gipsy Devils és az izraeli Oy Division muzsikáját hallhatják az érdeklődők. 

Az A38-wan2 színpadán egy nem szokványos tribute-zenekar, az Isolated Joy Division-dalokat játszik, a zenekart vezető Müller Péter Sziámi szerint úgy, ahogy az egykori brit posztpunk zenekar azokat ma játszaná. A magyar nagyszínpadnak aposztrofált MR2 Színpadon többek között az Amber Smith, az Irie Maffia, a Heaven Street Seven és a Pannonia Allstars Ska Orchestra lép fel a fesztivál utolsó napján. 

Az Amfiteátrum-Pécs2010 Színpadra ellátogatókat az Isztambulból érkező kerengő dervisek előadása ejtheti transzba, a Party Arenába betérőknek pedig a brit dance duo, a Coldcut kever. Az Octopus Összművészeti Helyszín Nagysátrában a Gólem Színház A trükk című darabot adja elő Schmied Zoltán és Bánki Gergely főszereplésével. A produkció alapját Etgar Keret novelláskötete adja, s az előadást követően egy workshop keretében az érdeklődők meg is ismerkedhetnek az izraeli kortárs író "párperceseivel". 

A Színház- és Táncszínpadon a TÁP Színház Odüsszeisz című darabjával várja a koncerteken megfáradt, de még kultúrára éhes közönséget, és vasárnap este utoljára látható a La Fura dels Baus katalán látványszínház direkt a Szigetre készült produkciója, amelynek a végén egy óriásdaru segítségével egy 54 emberből álló "hálót" emelnek a magasba. 

Ajánlott irodalom
Ki miből űz sportot a Szigeten?

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Sziget Fesztiválok

Ajánlott bejegyzések:

  • Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr17858004

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard