Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Magyar világpremier a montreali filmfesztiválon

Magyar világpremier a montreali filmfesztiválon

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 08. 26.
Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

további bejegyzések a szerzőtől »

A montreali filmfesztiválon láthatja először a közönség Tóth Barnabás Rózsaszín sajt című, magyar-francia koprodukcióban készült filmjét. A keserédes vígjáték világpremierje mellett további hat magyar alkotás szerepel a csütörtökön kezdődő A-kategóriás kanadai fesztivál programjában.


"A montreali fesztivál a filmvilág egyik legnagyobb kereskedelmi csomópontja, ezért reménykedünk abban, hogy lesznek itt olyan külföldi, elsősorban francia forgalmazók, akik megvennék a Rózsaszín sajtot" - mondta Tóth Barnabás szerdán.

Az elsőfilmes rendező hozzátette, hogy alkotása elég univerzális témákat, az apa-fiú kapcsolatot, a felnőtté válás kérdését, valamint az első szerelem témáját boncolgatja, így véleménye szerint van esély arra, hogy külföldön is értékesíteni lehessen a filmet.



Tóth Barnabás megjegyezte: a szakmai célok, a film bemutatása és reménybeli értékesítése mellett persze nagyon kíváncsi arra is, hogyan reagál majd első nagyjátékfilmjére a közönség.

A Rózsaszín sajtot, amelynek főszerepeit a filmet íróként is jegyző Tóth Barnabás és Bezerédi Zoltán játssza, szeptember 10-től vetítik a hazai mozik. A magyar-francia koprodukcióban készült, részben Franciaországban játszódó alkotást a szeptember 11-én kezdődő, miskolci CineFesten is bemutatják.

A Magyar Filmunió szerdai közlése szerint a Rózsaszín sajt mellett további 6 magyar filmet láthat - szintén a versenyprogramon kívül - a világ egyik legrangosabb filmfesztiváljának közönsége. Az elsőfilmes Tóth Barnabáshoz hasonlóan Sopsits Árpád - aki 2001-ben Torzók című filmjével elnyerte a seregszemle fődíját - is elkíséri új filmjét, a Hetedik kört Montrealba.

Sopsits és Tóth filmje mellett a Fonyó Gergely rendezte Made in Hungáriának és a 40. Magyar Filmszemlén fődíjat nyert Utolsó időknek, Mátyássy Áron filmjének is a montreali fesztiválon lesz az Európán kívüli premierje.



A szeptember 7-ig tartó észak-amerikai mustrán 3 magyar rövidfilmet is vetítenek: Kenyeres Bálint A repülés története című kisfilmjét, Spáh Dávid Fordítva című alkotását, valamint Elena Rogova, Magyarországon alkotó orosz filmrendező Figyelj rám! című animációját láthatja majd a közönség.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Magyar film Fesztiválok

Ajánlott bejegyzések:

  • Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna? Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
  • ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
  • Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr397858546

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard