Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Morriconéval indítják az évadot a Győri Filharmonikusok

Morriconéval indítják az évadot a Győri Filharmonikusok

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 08. 26.
Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

további bejegyzések a szerzőtől »

Lengyelországi vendégjátékkal kezdi az új évadot a Győri Filharmonikus Zenekar: vasárnap Gdanskban lép fel az Oscar-díjas olasz filmzeneszerző-karmesterrel, Ennio Morriconéval az együttes - közölte Fűke Géza igazgató a szerdai szezonnyitó társulati ülésen.

A gdanski fellépéssel folytatódik az a külföldi vendégszereplés-sorozat, amelynek keretében nyolc országban, köztük Marokkóban, Kínában, Dél-Koreában és Oroszországban is játszott az együttes Morricone vezényletével az előző évadban.

Berkes Kálmán művészeti vezető, karmester elmondta: nagy várakozással tekintenek a tavalyi genfi zenei verseny győztese, Várdai István csellóművész vendégjátéka elé. A fiatal csellista Brahms- és Dvorak-műveket szólaltat meg a győri zenekarral október 7-én. Az ezt megelőző magyar esten Bartók, Lajtha László, Kodály és Reményi Attila művei hangzanak fel Medveczky Ádám vezényletével.

A négy bérleti sorozat egyikét elsősorban a fiataloknak szánják: az egyetemistákat, a főiskolásokat, a középiskolásokat akarják megszólítani a Varga Tibor bérleti programmal, amelyben a japán Musashino Zeneakadémia zenekara Liszt-, Kodály- és Csajkovszkij-művekkel vendégszerepel szeptember 26-án Győrött. November 14-én pedig a hazai dzsesszvilág sztárjai zenélnek együtt a győri filharmonikusokkal.

Idei újdonságként kamarabérleti sorozat is indul, amely elnevezésében a mosonmagyaróvári kötődésű nemzetközi hírű hegedűművésznek és zenepedagógusnak, Flesch Károlynak állít emléket. A kamarazene kedvelői Mozart, Beethoven, Schubert, Ligeti és Dohnányi műveit hallhatják a november 8-án induló sorozatban.


Morricone a Győri Filharmonikus Zenekarral
A győri együttest vendégkarmesterek egész sora dirigálja a most kezdődő szezonban. Kovács János Verdi Traviatájának koncertszerű előadását vezényli december 12-én, Takács Nagy Gábor pedig Beethoven-műveket dirigál 2010. március 20-án.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Zene Komolyzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Énekmondók a polgárháborúban, dánok Macedóniában, Santana szikrája és nóta revival – Ritmo Filmnapok a Toldi moziban Énekmondók a polgárháborúban, dánok Macedóniában, Santana szikrája és nóta revival – Ritmo Filmnapok a Toldi moziban
  • Azahriah a magyar mozikat is meghódítja Azahriah a magyar mozikat is meghódítja
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr897858542

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard