Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Depressziósan búcsúzik a rajongóktól a leendő rapper

Depressziósan búcsúzik a rajongóktól a leendő rapper

Kánya Andrea a szerző friss bejegyzései 2009. 09. 03.
Szerelmeslevél Heath Ledgerhez
2010-01-17 06:00:00

A Dr. Parnassus és a képzelet birodalma nem csupán azért lenyűgöző film, mert Terry Gilliam alkotta, és nem is

Fedetlen alsótesttel, céltalanul henyélni
2009-12-30 10:55:00

Abban ugyan egyetérthetünk, hogy Kazinczy forogna a sírjában, azonban ha maga Balázs Géza írja az előszót a

Az év 10 legnagyobb magyar kulturális botránya
2009-12-27 07:32:00

Idén sem unatkoztunk, hiszen számtalan hír állt a rendelkezésünkre, mely a hazai kulturális élet

Sötét, gonosz erők gyülekeznek a Hősök terénél
2009-12-16 07:24:00

Karácsony előtti agyvérzésre lehet számítani a hétvégén a Dürer-kertben: hogy vajon kik lesznek a jövő év

további bejegyzések a szerzőtől »

A Két szerető egy szomorú szerelmi háromszögben szenvedő, bipoláris depresszióval küzdő és döntésképtelen férfi vergődését mutatja be, csipetnyi humorral, remek színészi játékokkal és nagyon jó forgatókönyvvel.

A harminc éves Leonard
(Joaquin Phoenix) számtalan öngyilkossági kísérlet és egy rosszul sikerült házasság után visszaköltözik szüleihez, a családi fészekbe, Brooklynba.
Miközben szürke mindennapjait éli a családi tisztítóban, rövid idő alatt két nővel ismerkedik össze: Sandrát (Vinessa Shaw) szülei mutatják be, akik – nem titkoltan, inkább kicsit agresszíven, erőszakosan – azt szeretnék, a két fiatal házasodjon össze, hiszen ez jót tesz a biznisznek. A másik, Leonard életébe betoppanó nő inkább felkavarja a férfi érzéseit: Michelle-lel, (Gwyneth Paltrow), a szenvedélyes, vadóc szőke nővel egyre szorosabb kapcsolatot alakítanak ki, ám a fiú hamar hoppon marad, mikor kiderül, Michelle rá csupán mint legjobb barátjára tekint, és egy nős férfi szerelméért harcol.
A sokszor karakánnak tűnő fiú előbb-utóbb a sarkára áll, és elege lesz Michelle játszadozásaiból, és Sandra mellett dönt, ám gyakran mégis visszatáncol a biztonságot nyújtó lány mellől, míg a film csúcspontján Michelle olyat tesz, amely után Leonardban ismét felvetődik az öngyilkosság gondolata.

Joaquin Phoenix utolsó szereplése James Gray (Az éjszaka urai) romantikus drámájában kicsit emlékezet a férfi valós, jelenlegi, a médiából ismert gyötrelmeire: Phoenix legutóbb egy tv show-ban ápolatlanul és cseppet zavarodottan jelent meg, és kijelentette, abbahagyja a színészi karriert, és mostantól minden idejét rapperként szeretné eltölteni. A nyughatatlan, valamint legutóbbi filmje, a Cserbenhagyás után ez a film és a számára létrehozott karakter tényleg méltó búcsú a vászontól, és az esendő, szenvedélyes és kétségek közt vergődő depressziós férfit alakító színész játéka mind a 110 percben lehengerlő.

Ám a többi színész sora is igen impozáns: Gwyneth Paltrow a szexi szőke elérhetetlen nő, aki nem tudni pontosan, szándékosan vagy tudattalanul játszik a szerencsétlen férfival, Vinessa Shaw pedig a szende, rendes lány szerepében abszolút telitalálat. Gwyneth Paltrow - miközben mostanában arról cikkeznek, hogy a Vasember forgatásán botrányosan viselkedik - szerencsére még mindig nem zárkózik el a mélyebb mondanivalótól, és nem csak hollywoodi megafilmekben parádézik. Vinessa Shaw sokak számára a Tágra Zárt Szemekből lehet ismerős, ahol Tom Cruise főszereplőtársa volt. A nő, aki a Két szeretőben meg akarja menteni a férfit, jellegzetes típus – egy átlagos lány, aki megelégszik a felszínességgel, kevéske szenvedéllyel, a kis szobában, gyorsban lenyomott szexszel és unalmas, kéz a kézben sétálós, beszélgetésektől mentes programokkal.

Isabella Rossellini feltűnése kellemes meglepetés, és biztosan állíthatjuk, ő az egyik fénypontja a filmnek – a riporterből lett színésznő, mint aggódó és megértő anya - aki néha a küszöb alatt leselkedik fia után - finom játékkal ismételten azt bizonyítja, hogy nagyon is helye van a filmvásznon. Ahogyan Moni Moshonov is, az apát alakító színész Izrael ünnepelt művésze – 2001-ben őt választották meg az Év emberének Ionesco Székek című darabjában nyújtott alakításáért. És mint a darab rendezője, a legjobb színházi rendező díját is hazavihette. Húsz éve vezeti a This Is It című izraeli televíziós műsort, és Az éjszaka uraiban ismerte meg a rendezőt.



Az alkotás mélabús és szomorú mondandója finom humorral keveredik, emellett pedig a karakterek pontos ábrázolásával, valamint részletes kidolgozásával magyarázható a film szerethetősége:
Joaquin új szerepben: a színész a hip-hop
szolgálatában
 James Gray nem is találhatott volna jobb színészeket, és jobb forgatókönyvírót sem. Ric Menello számos Owen Wilson-filmért felelős, mint az Ünneprontók ünnepe, vagy a Starsky és Hutch, így például e két B - kategóriás vígjáték után a Két szeretővel színes, kreatív személyiségről és nagy szakértelemről tesz tanubizonyságot. 
A forgatókönyv feszes, még úgy is, hogy a legtöbb jelenetben tulajdonképpen nem is nagyon történik semmi – a párbeszédek nem  hosszúak, hanem inkább  tökéletesen egyszerűek, nem mélyenszántóak, hanem már-már a hétköznapinál is bárgyúbbak. A sokszor nyers és naturalista jelenetek adják meg a film savát-borsát, elsősorban a két fő szexjelenet, amely tökéletesen reprezentálja a Két szerető egész hangulatát és lényegét.

A Két szerető egy kiváló romantikus dráma, a legnagyobbak játékával, amely egy pillanatra sem hagyja lankadni a figyelmet és amelyben valószínűleg utoljára láthattuk rím nélkül beszélni Joaquin Phoenixet.

Két szerető
Two Lovers

amerikai romantikus dráma

Hossza: 110 perc
Gyártás éve: 2008

Rendező: James Gray

Főszereplők:

Joaquin Phoenix (Leonard Kraditor)
Gwyneth Paltrow (Michelle Rausch)
Vinessa Shaw (Sandra Cohen),
Moni Moshonov (Reuben Kraditor),
Isabella Rossellini (Ruth Kraditor).

Magyarországi premier: 2009. szeptember 3.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Hip-hop Filmpremier Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr817858888

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard