A MODEM nagy sikerű Messiások kiállításának társprogramjaként december végéig havonta egy alkalommal kerül sor Gergye Krisztián azonos címet viselő kortárs táncelőadás-sorozatának bemutatóira, amelyek a kiállítás ihletésére születnek és csak a MODEM-ben tekinthetők meg.
A hazai kortárs táncélet egyik legmarkánsabb képviselője, Gergye Krisztián és társulata a Messiások kiállítás társprogramjaként mutatkozik be Debrecenben. Az azonos címet viselő, "apokrif ikonosztáz" műfajmegjelölésű táncelőadás-sorozat a személyes Isten-viszony megfogalmazására tesz kísérletet. A koreográfus, akinek gyakran szolgálnak mitológiai témák és képzőművészeti alkotások darabjai ihletforrásául, most elsősorban a test és a tánc felől közelít a (z ön)megváltás kérdéséhez.
"Nem a régi és a modern ikonok illusztrálásából indulunk ki, hanem a táncos testének őskép(zet)ekre való reakcióját állítjuk a vizsgálódás középpontjába: a képbe helyezkedés, a festményben létezés állapotából a test nyelve általi kiszólással. A tánc ugyanis, mint a test önsanyargatásának egyik formája, olyan speciális aszkézist mutathat fel, amely által rákérdezhetünk az ember világba vetettségének értelmére" – nyilatkozta Gergye Krisztián.
A társművészetek felé nyitó egyedülálló előadássorozatban a táncosokat élő zene kíséri, Gergye Krisztián állandó munkatársai, Ágens és Philipp György közreműködésével. A sorozat darabjai különböző témákat állítanak fókuszba: a bemutatkozó előadás maga is egy kortárs Apokrif ikonosztáz "megfestése", a következő előadásokban pedig a megkísértés, a test, a halál és az önmegváltás kerülnek sorra.