Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Magyar divatbemutatót tartottak New Yorkban

Magyar divatbemutatót tartottak New Yorkban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 09. 13.
Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

további bejegyzések a szerzőtől »

Rendhagyó magyar divatbemutató-sorozat kezdődött szombaton New Yorkban, a divatvilág egyik legrangosabb eseményéhez, a New York Fashion Weekhez időzítve.

A New York-i divathét helyszínétől fél sarokra, a Grace Plazánál rendezett szabad téri eseményen - amely az amerikai magyar kulturális évad saját programja - a Je Suis Belle és a Use Unused tervezőcsoport, valamint Anh Tuan designer legújabb kollekcióit mutatták be, illetve örökítették meg.
A magyar tervezők ruháit amerikai modellek viselték, akiket New York forgatagában fényképezett le két fotóművész, Hapák Péter és Máté Gábor.

A Je Suis Belle kollekciója
A ruhakölteményeket és kiegészítőket viselő modelleket Máté Gábor egy ritka, 8x10-es Polaroid fényképezőgéppel örökítette meg. Az exkluzív fotózás egyúttal tisztelgés az amerikai divatfotózás nagyjai, közöttük Richard Avedon előtt, aki maga is előszeretettel alkalmazta ezt a kamerát és fényképészeti eljárást. Máté Gábor az MTI-nek elmondta: ennek a síkfilmes technikának, amellyel a legjobb minőségű képek készíthetők, nagy hagyománya volt Amerikában.
Az elkészült pillanatképeket a divatbemutató ideje alatt - az esemény négy napig, szombattól keddig, mindig ebédidőben tart - kiállítják az ICP (International Center of Photography) bejárata előtti kocka alakú üvegépületben, ahol azokat minden érdeklődő megnézheti.

Hadas Rita Mária designer szakértő, a divatshow kurátora a szemerkélő esőben rendezett első nap után szombaton az MTI-nek elmondta: a további napokban azt tervezik, hogy a közönséget is bevonó performanszokat rendeznek, amikor a modelleket a "bevállalós" járókelőkkel együtt fotózzák le, amikor New York nemcsak díszlet, hanem a bemutató szerves része. Kifejtette: a cél, hogy ne a ruhákat dokumentáló vegytiszta képek, divatfotó-sorozatok készüljenek, hanem induljon el egy párbeszéd a divat világa és a New York-i járókelők között.

Hangsúlyozta, hogy az amerikai magyar évadnak a tárgy- és a designkultúra is része, és ilyen magyar bemutató New Yorkban az utóbbi évtizedekben nem volt.
Elmondta, hogy a bemutatott imidzsdarabokat - vagyis az utcai viselet feletti szintet képviselő igényes ruhákat - kimondottan a New York-i fellépésre tervezték az alkotók. A kurátor meggyőződése szerint nemzetközi színvonalat képviselnek a meghívott fiatal magyar tervezők, akik meg akarják mutatni magukat a világnak, és ez a belső hajtóerő esetükben tehetséggel párosul. A Use Unused csoport már évek óta jelen van az Egyesült Államokban, a Je Suis Belle és a vietnami származású Anh Tuan számára ez a debütálás New Yorkban. A magyar tervezők a hétköznapi használatra szánt "streetwear" kollekcióikat is bemutatják a jövő héten New York egy-egy bemutatótermében.

Anh Tuannal készült tavalyi mozgópartos interjúnk ITT megtekinthető.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Divat Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
  • A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában
  • Imádja a táncot? Akkor Miskolcon a helye! Imádja a táncot? Akkor Miskolcon a helye!
  • Körforgásban – Tradíció és modernitás egy új, formabontó divatszínházi előadásában Körforgásban – Tradíció és modernitás egy új, formabontó divatszínházi előadásában
  • Német városból a divatvilág élére – Karl Lagerfeld lenyűgöző élete Német városból a divatvilág élére – Karl Lagerfeld lenyűgöző élete

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr307859450

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard