Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Pénzhiány és érdektelenség miatt késik a rekonstrukció

Pénzhiány és érdektelenség miatt késik a rekonstrukció

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 09. 17.
Hurrá, itt a gyereknap!
2022-05-29 07:23:43

Nincs jobb vasárnapi program, mint járni egyet az Állatkertben, ahol már megnyílt a lepkekert is, és cukin

Huszonhárman keresik a kiutat
2022-05-28 16:41:30

Június 8-án a Pintér galériában nyílik meg az a különleges kiállítás, amelyet a közelmúlt viszontagságai

Film készült a legendás magyar hegymászóról
2022-05-27 14:31:51

A megtörtént eseményeken alapuló film ősszel kerül a mozikba. Erőss Zsolt 2002. május 25-én, 10.30-kor

Itt a várva-várt Esterházy koncertsorozat
2022-05-26 07:19:06

Újra nagy nevek érkeznek Kismartonba, május végétől decemberig tartanak a komolyzenei rendezvények a

további bejegyzések a szerzőtől »

Pénzhiány és az illetékes állami szervek érdektelensége miatt mintegy két éves késésben van a Vajdaság egyik legfontosabb kulturális intézményének, a szabadkai Népszínháznak a rekonstrukciója - jelentette csütörtökön a Magyar Szó.

A színházat, amelynek magyar és szerb társulata is van, 2007-ben kezdték felújítani, s a munkálatoknak a tervek szerint 2011-re kellene befejeződniük. Az öreg épületet gyakorlatilag lebontották, csupán klasszicista, oszlopos bejárata maradt meg, amely mögé új, korszerű játszóhely épül.
A rekonstrukcióra szánt pénzek azonban, mint Kasza József, a Népszínház igazgatói bizottságának elnöke a lapnak elmondta, nem olyan ütemben érkeznek, ahogy kellene. Az előirányzat szerint 2007-ben 400 millió dinárt, 2008-ban 500 millió dinárt kellett volna elkölteni, 2009-re és 2010-re pedig 400-400 millió, 2011-re 300 millió dinár az előirányzat. Ezzel szemben 2007-től 2009 elejéig csupán valamivel több, mint 193 millió dinárt fordíthattak a Nemzeti Beruházási Terv keretében a színház rekonstrukciójára.

A felújítás irányítói nemrég tárgyaltak Bojan Pajtic vajdasági kormányfővel, aki megígérte, hogy a tartomány felgyorsítja a kifizetéseket. A belgrádi kormánytól azonban nem érkezett érdemi válasz. A Mirko Cvetkovic miniszterelnökhöz intézett levélre az volt a felelet, hogy azt a művelődési miniszternek továbbították, ő azonban Kasza József megfogalmazása szerint bölcsen hallgat, nem mutat érdeklődést, elhárítja magától a felelősséget, amelyet a jelenleg legnagyobb szerbiai kulturális beruházás sikeréért kellene viselnie.
Szabadka városa is késlekedik. Az állam és a tartomány megállapodása szerint ugyanis kettejüknek a beruházás 45-45 százalékát, míg a városnak a 10 százalékát kell fedeznie, de még Szabadka sem tett eleget kötelességének.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Építészet

Ajánlott bejegyzések:

  • Családregények Szentendrétől Párizsig Családregények Szentendrétől Párizsig
  • Nagy dobásra készül az Álomvándorok Társasága Nagy dobásra készül az Álomvándorok Társasága
  • Miért nem hisztiznek soha a férfiak? Miért nem hisztiznek soha a férfiak?
  • Nyerj jegyet a Sütő András írásaiból készült előadásra! Nyerj jegyet a Sütő András írásaiból készült előadásra!
  • Színházi tábor vár a Duna-parton! Színházi tábor vár a Duna-parton!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr157859632

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard