Híres operarészletek, férfikari operaslágerek, dzsessz és popzenei számok szólalnak meg az alapításának 60. évfordulóját ünneplő Honvéd Férfikar csütörtök esti koncertjén Budapesten, a Művészetek Palotájában.

Felidézte, hogy a 60 év során többnyire hasonló volt a létszám, természetesen személyekben változott, jöttek új énekesek, fiatalodott a kar. A "nagy hangok" megmaradtak és a férfikarra írt gazdag repertoár szinte minden darabját el tudják énekelni ezzel a létszámmal.
"Az elmúlt hat évben, amióta velük vagyok, egyre nagyobb érzékenységre tettek szert az énekesek. Meglepő, de a 60 év alatt velem énekeltek pravoszláv kórusokat. Nemcsak a kifejezésben gazdagodtunk, a repertoárt rengeteg új színnel gazdagítottuk" - fogalmazott Drucker Péter.
Nyitottak a dzsessz, a pop- és a világzene irányába, de nem adták föl sem a férfikari karaktert, sem a minőséget, olyan átiratokat készítettek, amelyeket mások nem tudnának elénekelni.
A karmester szeretné ápolni a repertoár értékes részét, az operakórusokat, az a cappella műveket, az oratorikus férfikari irodalmat. Emellett kortárs szerzőkkel íratna műveket a kar számára, ez pusztán finanszírozási kérdés.
Bár mindenki elismeri a férfikar minőségét, fontosságát és ritkaságát, hiszen a világon rajtuk kívül talán csak néhány olyan hivatásos férfikórus működik, amelynek tagjai naponta mint egy munkahelyre járnak próbára. Ennek ellenére finanszírozásban mostohagyerekek, töredékét keresik annak, mint a többi hazai professzionális kar.
"Ezért inkább a vágyaimról beszélhetek, semmint konkrét tervekről, de szívesen mennénk itthoni hazai kortárs zenei fesztiválokra. Újabb és újabb ötleteink vannak, mert új közönséget is keresünk a magunk számára, gondolkozunk például színészekkel közös projektekben, ezek elé a pénz hiánya állít gátat" - jegyezte meg Drucker Péter.
A férfikar 1949-ben jött létre a magyar zenekultúra, énekesi hagyományok ápolására és gazdagítására. Egyaránt jellemzi műsorának hagyományőrző jellege és a repertoárt gazdagító folyamatos megújulás.