Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Lóránt János Demeter fájdalommal figyeli a falvakat

Lóránt János Demeter fájdalommal figyeli a falvakat

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 10. 03.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

Útközben címmel látható szombattól a Lóránt János Demeter Munkácsy-díjas festőművész életművét bemutató kiállítás a debreceni Kölcsey Központban.

Lóránt János Demeter a tavalyi, mintegy 200 kortárs művet felvonultató XX. Debreceni Nyári Tárlat fődíjasa önálló kiállítással csaknem két évtized után jelenik meg újra a cívisvárosban.

A művész alaptémája természetes életközösségének, a falunak a sorsa, amelyet fájdalommal figyel. A vidéki tájban elhelyezett figurái zárkózottak, társtalanok.

Az 1980-as évektől a színesebbé váló festészetében egyre nagyobb teret nyer az irónia, alakjai sok esetben groteszkek. Munkásságának minden állomása fellelhető a közel negyven kiállított alkotás között: az életművét meghatározó táblaképek mellett olajfestményei, grafikái és vízfestményei is jelen vannak.

A tárlat a központ kiállítótermében október 27-ig várja a látogatókat.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kiállítás Múzeum Festészet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!
  • Mától látogatható a Róma-Budapest kiállítás Mától látogatható a Róma-Budapest kiállítás
  • 100 milliós Hantai Simon festmény és Kossuth étkészlet az Art and Antique-on 100 milliós Hantai Simon festmény és Kossuth étkészlet az Art and Antique-on
  • Radák Eszter eddig be nem mutatott alkotásaiból nyílik kiállítás Radák Eszter eddig be nem mutatott alkotásaiból nyílik kiállítás
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr967860490

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard