Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Szüreti vigassággal nyitották meg a hajlított házat

Szüreti vigassággal nyitották meg a hajlított házat

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 10. 04.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Szüreti vigadalom keretében megnyitották a felújított zalalövői úgynevezett hajlított házat szombaton a zalaegerszegi Göcseji Falumúzeumban.

Az épületegyüttesben közönségbarát, autentikus környezetben zajlanak majd csoportfoglalkozások, lehetőség nyílik népijáték-készítésre, népi munkák bemutatására, tradicionális étkek főzésére, sütésére is - mondta el Vándor László megyei múzeumigazgató. A hajlított házat XX. század eleji hangulatot idéző bútorokkal rendezték be, de a tisztaszobában már megtalálhatók a XXI. század elektronikus eszközei, mint például a számítógép és a kivetítő is.  Az udvaron felépítettek két sütőkemencét, a gazdálkodás emlékeit bemutató torkos pajtában pedig - amely a néprajzi múzeum legnagyobb fedett létesítménye - táncegyüttesek, színjátszó csoportok léphetnek majd fel.

A ház alkalmas leánykérések, lakodalmak lebonyolítására is. Az épület melletti kápolna pedig alkalmas helyszín az esküvői, keresztelői szertartások tartására.
A Göcsej-vidéken a XIX. században az "egyenes ház" volt jellemző, amikor egymás mögött alakították ki a tisztaszobát, a konyhát és a kamrát. A hajlított ház - amikor "L-alakot" képezve a ház mögé építtették a hátsó traktust és az istállót - csak a későbbi évtizedekben terjedt el.

Vándor László hozzáfűzte; a zalalövői hajlított házban eredetileg egy XX. századi konyha volt berendezve. A falumúzeum alapításakor, mintegy negyven esztendővel ezelőtt azonban az volt az elképzelés, hogy az épületeket a XIX. századi állapotukban mutatassák be, ezért a konyhát lebontották. A mostani átalakítás után viszont azt is bemutatják, hogy ezeket a házakat milyen körülmények között használták az 1960-as években.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Építészet Műemlék Folk Néprajz Iparművészet

Ajánlott bejegyzések:

  • Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár
  • A Hagyományok Háza Ünnepváró forgataga december 6-án nyit A Hagyományok Háza Ünnepváró forgataga december 6-án nyit
  • Szavakkal festeni Szavakkal festeni
  • „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr727860508

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása