Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Botrány! A Jackson parodiát rasszizmussal vádolják

Botrány! A Jackson parodiát rasszizmussal vádolják

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 10. 08.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Botrányt okozott az ausztrál tévé egyik tehetségkutató műsorában Michael Jacksont és a Jackson 5 együttest imitáló paródia.

A műsorban vendégként megjelent Harry Connick Junior amerikai zenész bocsánatkérésre szólította fel a tévétársaságot, a nézők pedig rasszizmussal vádolták a műsor készítőit. 

A botrányt okozó, magukat Jackson Jive-nak nevező együttes feketére mázolt arccal, fekete afro parókával jelent meg a szerda esti adásban.
A zsűritagként közreműködő Connick felháborodásának adott hangot, és az előadásra nulla pontot adott. "Amerikában ezt már rég levették volna a műsorról" - magyarázta a zenész az együttes tagjainak. 

A feketére mázolt arcú fehér táncos-zenélő komikusok - minstrelek - előadásai a XIX. században, elsősorban az Egyesült Államokban és Nagy-Britanniában voltak népszerűek, és általában a fekete közösség tagjaival szembeni sztereotípiákon alapultak. 

A tévétársaság a 2,3 millió nézőt vonzó show botrányos részletéért csütörtökön bocsánatot kért. A paródiát kommentáló rendezők szerint az ausztrál médiában húsz éve történt utoljára ehhez hasonló eset. 

Az internetes vélemények azonban nem voltak ennyire egységesek. A Twitter közösségi portálon sokan ízléstelennek és kínosnak nevezték az előadást. Mások viszont azt vetették fel, vajon rasszizmus-e, ha a fehér ember feketére mázolja az arcát. A The Courier-Mail ausztrál hírportál online felmérése szerint a válaszolók 62 százaléka nevezte rasszistának az előadást.


tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Pop

Ajánlott bejegyzések:

  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr767860830

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard