Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ismerd meg közelebbről Gaál Andrást!

Ismerd meg közelebbről Gaál Andrást!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 10. 14.
Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

további bejegyzések a szerzőtől »

Új művészalbum-sorozatot indított a csíkszeredai Pallas-Akadémia Könyvkiadó, ennek első kötete Gaál András festőművész életét és munkásságát mutatja be.

A 15 éves múltra visszatekintő, eddig több mint 500 kötetet megjelentető kiadó
 
Élet-Jelek című sorozata a kiadó szándéka szerint - mint az ismertetőben olvasható - "olyan romániai kortárs magyar képzőművészek munkáját mutatja be, akiknek alkotásai már magukon viselik egy kiteljesedett életmű stílusbeli jellegzetességeit, akik nevelő munkájukkal, példaértékű művészi, emberi magatartásukkal nemzedékek alkotói habitusát határozták meg".
Az új monográfia-sorozat kiegészíti a kiadó kortárs képzőművészeket megismertető Műterem-sorozatát, illetve a másik nagy erdélyi kiadó, a marosvásárhelyi Mentor művészeti monográfiáinak a sorát.

A Magyarországon is hamarosan kapható első kötet 56 oldalán Banner Zoltán művészettörténész ismerteti - fényképekkel és reprodukciókkal illusztrálva - Gaál András életét és munkásságát, további 48 színes oldal pedig a művész alkotásaiból válogatott reprodukciókat tartalmaz.

A hetvenes éveiben járó "kétlaki" festőművész - aki hol Csíkszeredában, hol Pannonhalmán tartózkodik - festői pályafutása mellett 40 évig pedagógusként is dolgozott, többek között az ő nevéhez is fűződik a csíkszeredai művészeti oktatás meghonosítása, valamint a művészeti szakközépiskola megalapítása. Ugyancsak nagy szerepe volt - Márton Árpád festőművész és Zöld Lajos újságíró mellett - a szárhegyi művésztelep 35 évvel ezelőtti létrehozásában.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom Festészet Kiadó Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Gyilkosság, romantika, Balaton Gyilkosság, romantika, Balaton
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr717861230

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard