Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Rókamesével nyitott a londoni filmfesztivál

Rókamesével nyitott a londoni filmfesztivál

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 10. 15.
130 év mozi – Felújított filmklasszikusokkal ünnepel a főváros
2025-07-15 18:00:00

Szeptember 16. és 21. között ismét megrendezik a Budapesti Klasszikus Film Maratont, ahol restaurált magyar és

Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál
2025-07-14 11:02:30

Augusztusban ismét benépesül Alsóörs, ahol a hazai rock- és metalélet nagyjai, családbarát programok és

Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

további bejegyzések a szerzőtől »

Wes Anderson animációs rókameséje nyitotta meg szerdán a nagy múltú londoni filmfesztivált; a bemutatón a főszereplő állatok hangját kölcsönző George Clooney, Bill Murray és Meryl Streep is megjelent.

"Itt valóban van becsülete ennek a filmnek, ami igazán öröm" - utalt rá Clooney, hogy a Fantastic Mr. Fox című produkció a brit Roald Dahl 1970-ben kiadott gyermekregényéből készült.
A rendező elárulta, hogy Dahl regénye volt az első saját könyve gyermekkorában, s nagyon szerette. Mint elmesélte, tíz éve fordult az író özvegyéhez, hogy megszerezze a filmjogokat, és már akkor elszánta magát, hogy semmiképp sem változtat az eredeti történet sötét részein.
"Emlékszem, mennyire megijesztett Dahl írása, és ez mennyire tetszett. Nem hiszem, hogy sötétebbre forgattuk volna, de megpróbáltuk legalább olyanra, amilyen a történet volt" - mesélte Anderson.

Murray elismerően szólt arról, hogy bár az amerikaiak már tudnak embert küldeni a Holdra, ezt a filmet mégis csak Londonban lehetett ilyen magas színvonalon megcsinálni. "Több tehetséges emberrel találkoztam abban a kis filmstúdióban, mint amennyivel valaha összekerültem" - dicsérte a film kelet-londoni alkotóit a színész.

A brit főváros 53. filmfesztiválja két hétig tart és hagyományosan az a célja, hogy minél több filmet mutasson be a világból a londoni mozibajáróknak. Sandra Hebron, a fesztivál művészi igazgatója "erős és színes" programot ígért.
A műsorban csaknem 200 játékfilm és 113 rövidfilm szerepel, ezek közül sokat csak a fesztivál ideje alatt tekinthet meg a brit közönség, forgalmazásukat nem tervezik, emellett több mint tucatnyi világpremierre is sor kerül.
Neves filmrendezők, köztük Michael Haneke, Atom Egoyan, Steven Soderbergh, Ang Lee és Jane Campion is elhozták legutóbbi munkáikat. A filmmustra október 29-én a Nowhere Boy című brit film világpremierjével zárul, amelyet a Beatles-sztár John Lennon gyermekkoráról forgatott az elsőfilmes Sam Taylor-Wood.

A fesztivál rendezvényeként szabadtéri vetítéseket is szerveznek a Trafalgar téren, ahol több mint húsz archív rövidfilmet mutatnak be élő zongorakísérettel.



Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Európai filmipar Fesztiválok Rajzfilmek Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • X. Országos Rajzfilmünnep – Rajzfilmek kicsiknek és nagyoknak X. Országos Rajzfilmünnep – Rajzfilmek kicsiknek és nagyoknak
  • 130 év mozi – Felújított filmklasszikusokkal ünnepel a főváros 130 év mozi – Felújított filmklasszikusokkal ünnepel a főváros
  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr127861312

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard