Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
4,7 milliárd forint egy nő fejéért!

4,7 milliárd forint egy nő fejéért!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 10. 23.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Ha az értékbecslések helytállónak bizonyulnak, Raffaello egy vázlata árrekordot dönthet a Christie's december 8-i, londoni árverésén.

Az Egy múzsa feje című Raffaello-rajz értékét 12-16 millió fontra (3,5-4,7 milliárd forintra) becsülik, mely jóval meghaladja a régi mesterek eddig legdrágábban elkelt rajzainak, Michelangelo A feltámadt Krisztus című képének, valamint Leonardo da Vinci Ló és lovasa című alkotásának árát. Ezek egyaránt 8,1 millió fontért (2,4 milliárd forintért) keltek el 2000-ben, illetve 2001-ben.

A decemberben kalapács alá kerülő Raffello-rajz a vatikáni Stanza della Segnaturában található Parnasszus című freskó egyik alakjához készített tanulmány. Raffaello, akit a Stanza della Segnatura kifestésével II. Gyula pápa bízott meg, 1508 és 1511 között négy freskót festett: a Parnasszus mellett az Athéni iskolát, a Disputát és az Erényeket.

A Christie's decemberi árverését hatalmas várakozás előzi meg. Raffaello rajza mellett eladásra kínálják még többek között Rembrandt Csípőre tett kezű férfi portréja című művét, valamint Domenico Zampieri olasz barokk festő Szent János evangélista című alkotását is.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Aukció Képzőművészet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • Létezik gyógyító múzeum?! Létezik gyógyító múzeum?!
  • Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
  • Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr217861888

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása