Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Díjazták a Jelenkort

Díjazták a Jelenkort

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 10. 26.
Izgalmas kalandokkal folytatódik a népszerű sorozat
2023-02-07 13:59:03

Éveken át követhettük nyomon a Classicus Quartet kromatikus skálán átívelő expedícióját. A fantasztikus

Ketrecharcra hív a Láthatáron Csoport
2023-02-06 23:27:52

A részvételi színházzal foglalkozó alkotói társulat most egy filmmel  segíti az iskolai agresszió

A kitörés története a mérhetetlen emberi szenvedés története
2023-02-04 15:31:17

A magyar tisztek személyi okmánygyűjtőiből megdöbbentő sorstörténetek rajzolódnak ki. Ungváry Krisztiánnal

Hová menjünk színházba?
2023-02-03 16:14:19

Oláh Zsolt színházi elemző a Staatsoper, a Pintér Béla Társulat és az Új Színház előadásáról mesélt

további bejegyzések a szerzőtől »

A pécsi székhelyű Jelenkor Kiadó kapja meg az idei Belgrádi Nemzetközi Könyvvásár fődíját, a Dositelj Obradovic díjat, amelyet Csordás Gábor, a kiadó igazgatója vesz át a vásár második napján, kedden.

A 2007-ben alapított díjat évente egy könyvkiadó kaphatja meg - a hivatalos indoklás szerint - a kortárs szerb irodalom külföldi megismertetésében szerzett kivételes érdemeiért. Mint azt Csordás Gábor hétfőn - úton Szerbiába - elmondta, örül az elismerésnek, de sajnálja, hogy magyar kiadó nem lesz jelen a vásáron, amely a kortárs szerb irodalom legnagyobb seregszemléje. Az egyhetes rendezvényen a vendéglátó Szerbián kívül 24 ország, köztük Japán, Brazília, Ausztria, Spanyolország, Izrael, Görögország, Horvátország, Montenegró és Bulgária 800 könyvkiadója mutatkozik be több mint 31 ezer négyzetméteren.

Csordás Gábor kiemelte: a Jelenkor Kiadó megalakulásától, 1993-tól arra törekedett, hogy megismertesse a magyar olvasókkal a szomszédos országok, köztük Szerbia irodalmát.

Szerzőik között van Dragan Velikic, a kortárs szerb irodalom egyik legnagyobb alakja, a magyarul 2001-ben megjelent Dante tér írója, Radoslav Petkovic prózaíró, esszéista, akinek nemrég adták ki Az ember, aki álmában élt című novelláskötetét, s akinek Bizánci internet című esszéit a Jelenkor című folyóirat közli, de a tervek szerint kötetben is megjelentetik majd.

A kiadó palettáján szerepelnek vajdasági magyar szerzők is, köztük Végel László Kossuth-díjas író, akinek az Egy makró emlékiratai című kisregénye, amely először 1967-ben jelent meg Újvidéken, most újra olvasható a Jelenkor kiadásában. Tolnai Ottó Wilhelm-dalok avagy a vidéki orfeusz című kötete szintén második kiadásban látott napvilágot a Jelenkornál - tette hozzá Csordás Gábor.

Mint az a rendezvény honlapjáról is kiderül, az 54. Belgrádi Nemzetközi Könyvvásár díszvendége Görögország, amelynek hat kiadója és 12 kortárs szerzője mutatkozik be. A könyves seregszemlét hétfőn este Dragan Velikic író nyitja meg, a díjak átadása kedden lesz, a vásárra azonban egészen vasárnapig várják az érdeklődőket.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Díjak Irodalom Szépirodalom Kiadó

Ajánlott bejegyzések:

  • Megvannak az Artisjus irodalmi díjazottjai Megvannak az Artisjus irodalmi díjazottjai
  • Készül a nagy kútba ugrás Készül a nagy kútba ugrás
  • Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud
  • Egy útkereső nemzedék régi-új versei Egy útkereső nemzedék régi-új versei
  • Hamarosan átadják az Arany Medál-díjakat Hamarosan átadják az Arany Medál-díjakat

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr547862162

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard