Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Öt helyett csak három

Öt helyett csak három

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 10. 31.
„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

további bejegyzések a szerzőtől »

A korábbi öt helyett idén három koncerttel várja az érdeklődőket Szegedre az Őszi Kulturális Fesztivál társrendezvényeként novemberben a X. Szegedi Kamarazenei Fesztivál - közölte a programsorozatot beharangozó csütörtöki sajtótájékoztatón Fritz Rolf főszervező.

A zongoraművész elmondta: 2000 óta igyekeznek a fesztivál keretében neves komolyzenei előadókat, köztük szegedi kötődésű művészeket bemutatni a csongrádi megyeszékhelyen. Arra törekednek, hogy az utca emberét is megismertessék a klasszikus zene szépségével, ezért ismert műveket tűznek műsorra.

A korábban ötnapos fesztivál idén a támogatási források csökkenése miatt három napra rövidült, ennek ellenére igyekeztek színvonalas műsort összeállítani - tette hozzá a főszervező.

November 11-én két Szegedről indult művész mutatkozik be: a jelenleg Írországban élő Barnácz István hegedűművész és a Németországból érkező Faragó Márk zongorista Ludwig van Beethoven a-moll, D-dúr és A-dúr szonátáiból ad elő részleteket.

Másnap Magyarország vezető komolyzenei szaxofonkvartettje, a Budapest Saxophone Quartet ad koncertet. Repertoárjukban Vivaldi mellett, egyebek közt Király László, Mike Curtis és Tűzkő Csaba szerzeményei szerepelnek. A fesztivál utolsó napján, november 13-án ismét egy vonós-zongora produkciót hallhat a közönség. Perényi Miklós kétszeres Kossuth-díjas csellóművész Szokolay Balázs Liszt-díjas zongoraművésszel Igor Sztravinszkij, Edvard Grieg és Antonín Dvorák műveiből játszik.

A fesztiválnak a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Főiskolai Karának Fricsay Ferenc-hangversenyterme ad otthont.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Komolyzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr157862542

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard