Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Régi-új vezető a magyar művelődés fontos posztján

Régi-új vezető a magyar művelődés fontos posztján

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 11. 03.
Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

további bejegyzések a szerzőtől »

A következő öt éves ciklusban is a jelenlegi főigazgató, Borbáth Erika töltheti be a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus (MMIKL) vezetői posztját – jelentette be az intézmény.

Tikász Mariann, az MMIKL kommunikációs menedzsere elmondta: Borbáth Erika öt éve áll az intézet élén; Hiller István oktatási és kulturális miniszter döntése értelmében főigazgatói teendőit - eredményes pályázata és eddigi színvonalas munkája alapján - 2014. október 30-ig láthatja el.

Az MMIKL a közművelődés, a közösségi művelődés országos hatókörű intézménye: tradicionális feladata az amatőr művészeti tevékenységek közösségek, mozgalmak és rendezvények támogatása és fejlesztése.

Az 1951-ben megalakult intézet fontos funkciója a kulturális vidékfejlesztés, az egész életen át tartó tanulás hatékonyságának segítése, szakképzések, továbbképzések, vizsgák szervezése, a közművelődés jellemzőinek kutatása, a határon túli magyarok és a magyarországi nemzeti és etnikai kisebbségek közösségi művelődésének elősegítése, valamint az egységes információs közművelődési adatbázis, az www.erikanet.hu és az országos feladatkörű Szakkönyvtár és Dokumentációs Központ műkötetése.

Az MMIKL Képző- és Iparművészeti Lektorátusának kiemelt feladata a köztéri művészeti alkotások szakvéleményezése, a kortárs művészet segítése.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kultúrpolitika Lavór Művelődés Intézmények

Ajánlott bejegyzések:

  • Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • XXX: A Söndörgő 30 évének hangjai a világ színpadain XXX: A Söndörgő 30 évének hangjai a világ színpadain
  • Generációk, vitakultúra, divat és kiállítás: őszi programsorozat a Goethe Intézetben Generációk, vitakultúra, divat és kiállítás: őszi programsorozat a Goethe Intézetben
  • Sálom utca - Harmadszor is együtt a kortárs zsidó fesztiválon Sálom utca - Harmadszor is együtt a kortárs zsidó fesztiválon

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr17862738

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard