Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ötven éve húzzák Békésben

Ötven éve húzzák Békésben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 11. 06.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Az idén ünnepli megalakulásának ötvenedik évfordulóját a Békés Megyei Szimfonikus Zenekar, s most ünnepi hangversenysorozatra készül - közölték a zenekar és a fenntartó Békés Megyei Önkormányzat vezetői.

Somogyi-Tóth Dániel, a megyei zeneiskolákban tanító zenetanárokból álló, több mint negyven tagot számláló zenekar karmestere és művészeti vezetője elmondta: a koncertsorozat november 14-én kezdődik, amikor a Békés Megyei Jókai Színházban Beethoven IX. szimfóniáját és Mozart d-moll zongoraversenyét adják elő.

A koncertet két nappal később, a Filharmónia bérleteseinek is megismétlik, majd a IX. szimfóniát november 26-án Budapesten, a Művészetek Palotájában is előadják. A jubileumi év során a zenekar tagjai kamarakoncertet adnak decemberben Újkígyóson, majd a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola kórusával kiegészülve ismét a Jókai színházban lépnek fel. Ott egyebek mellett Bach d-moll kettősversenyével és Mozart D-dúr divertimentójával rukkolnak elő. Az idei koncertmenü Gyulán, a Belvárosi Katolikus Nagytemplomban zárul december 20-án, ahol szintén Beethoven művét adják elő.

A következő év első felének egy része még formálódóban van, de az már biztos, hogy június 12-én különleges koncertre várják a közönséget a békéscsabai repülőtér hangárjában, illetve előtte - mondta a művészeti vezető, hozzátéve, hogy Carl Orff remekművét, a Carmina Buranát adja majd elő a zenekar kiegészülve egy nagykórussal.

Somogyi-Tóh Dániel a különleges helyszínválasztás kapcsán elárulta, hogy légi fotókat készít, és megközelítőleg 14 ezer, Magyarországról készített légi felvételéről található adatbázis az interneten. A békéscsabai repülőteret így jól ismerve úgy gondolta: hangárja alkalmas lenne egy ilyen koncert megrendezésére.

Domokos László, a fenntartó megyei önkormányzat elnöke felidézte, hogy a szimfonikus zenekar 2007-ben került az önkormányzat fenntartásába, s bár egyesületként működik, a megye fontosnak tartja, hogy őrizzék, képviseljék és növeljék a megye zenekultúrában eddig felhalmozott értékeit.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Békés megye Vidék Komolyzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr387863034

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard