Perspektívák az új évezredben a táncművészetben, a táncpedagógiában és a tánckutatásban címmel tartanak péntektől kétnapos konferenciát a Magyar Táncművészeti Főiskolán (MTF).

A tánc- és színház-antropológia szekcióban izgalmasnak ígérkezik Csép Zoltán Testképek/képtestek Robert Wilson színházában című beszámolója, de az MTF docense, Mizerák Katalin is érdekes témát választott Az ázsiai előadóművész testének fegyelmezése és felszabadítása címmel.
A tánckutatók között szólal meg Jakabné Zórándi Mária, az MTF mintegy fél éve kinevezett rektora, előadása bevezetés a magyar színpadi néptánc történetébe. Szó esik továbbá a non-verbális kommunikációról is, a táncról, mint metakommunikációról.
A táncpedagógusok témaválasztéka érthető módon a legszélesebb, ezért több szekcióülést is tartanak. Macher Szilárd, a Magyar Állami Operaház címzetes magántáncosa például a tudományos szemlélet szükségességéről beszél a balettoktatásban, de a főiskolán működő Orff Zenei Műhely múltja és jövője is terítékre kerül. A rektor zárszava után az MTF Singersé a pódium, a mai táncképzésben ugyanis a zenei és színészi ismeretek is súlyt kaptak.
Forrás: MTI