Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Az olaszok többsége akarja a feszületet

Az olaszok többsége akarja a feszületet

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 11. 09.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

Az olaszok túlnyomó többsége, 84 százaléka támogatja, hogy feszület legyen az osztálytermekben - derült ki egy vasárnap közzétett felmérésből.

A Corriere della Sera című olasz napilapban megjelent közvélemény-kutatás öt nappal azt követően készült, hogy az Emberi Jogok Európai Bírósága elmarasztalta Olaszországot az iskolai osztályokban függő keresztek miatt.

A felmérésben megkérdezetteknek mindössze 14 százaléka vélekedett úgy, hogy nincs szükség a feszületekre az olasz iskolákban, két százaléknak nem volt véleménye. Még azoknak a válaszadóknak is jelentős többsége, 68 százaléka pártolta az iskolai feszületek elhelyezését, akik soha nem járnak templomba. Ez az arány 86 százalék azok körében, akik évente többször járnak misére, illetve 93 százaléka azok között, akik hetente legalább egyszer elmennek templomba.

A strasbourgi székhelyű bíróság keddi ítélete szerint az iskolai kereszt sérti egyfelől a szülők jogát ahhoz, hogy saját lelkiismeretük szerinti nevelést biztosítsanak gyereküknek, másfelől a sérti a gyerekek vallásszabadsághoz fűződő jogát.

Robert Zollitsch, a német püspöki konferencia elnöke vasárnap Freiburgban tartott prédikációjában arról beszélt, hogy a feszület fontos szimbólum az európai kultúrában. "Szinte skizofrén állapotot idéz elő", amikor éppen azok, akik gyakran panaszkodnak a társadalmi értékek elvesztésére, maguk hoznak olyan döntéseket, amelyek elnyomják ezeket az értékeket.

Súlyos félreértés Zollitsch szerint a vallásszabadságot "a vallástól való szabadságként" és nem "a vallásgyakorlás szabadságaként" értelmezni. "Nem szabad megtagadnunk saját keresztény gyökereinket, (...) ezzel nemcsak kulturális örökségünket, hanem belső iránytűnket is elvesztenénk" - hangsúlyozta a freiburgi érsek.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Vallás Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
  • Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben
  • Erdély szíve Székelyudvarhelyen dobban Erdély szíve Székelyudvarhelyen dobban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr427863312

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard