Meglepő nevek, de talán nem is annyira meglepőek. Végül is belük élünk, szeretjük nézni őket, és elképzelni, hogy tudnának mást is mondani nekünk, mint bárki másnak.

Az 1939-ben alapított lap 20 éve adja át a díjat, amellyel olyan nőket tüntet ki, akik nagy jelentőségű tetteket vittek véghez a szórakoztatóiparban, az üzleti életben, a sportban, a divatban, a tudományban vagy a politikában.

A first lady a mentori szolgálat jelentőségének előtérbe helyezéséért részesült a kitüntetésben: Barack Obama elnök felesége számos program és kezdeményezés fölött vállalt védnökséget. "Elkötelezett a lányok következő generációja iránt, kitágította horizontjukat azáltal, hogy arra biztatja őket, hogy a jövő új vezetőjeként lássák magukat" - indokolta az elnökfeleség kitüntetését a magazin.

A sportolók közül Serena Williams vehette át a díjat: a teniszcsillagot alapítványi fáradozásaiért tüntették ki. A sportoló alapítványa amerikai főiskolásokat támogat, de a közelmúltban egy elemi iskolát is létrehozott Kenyában.
Az év női között szerepel az a két újságírónő - Laura Ling és Euna Lee -, akiket azt követően vettek őrizetbe Észak-Koreában, hogy riportot készítettek az éhezés elől Kínába menekülő észak-koreai nőkről. Az újságírók szabadon bocsátását végül hosszas diplomáciai tárgyalások után érte el az Egyesült Államok.
Kitüntették Susan Rice amerikai politikust is, aki az Egyesült Államok első női ENSZ-nagyköveteként az amerikai politikai napirend homlokterébe helyezte a nők ügyét a világszervezetben.
Az év női között szerepel Arnold Schwarzenegger kaliforniai kormányzó felesége, Maria Shriver is, akit azért dicsértek, mert az állam first ladyjeként a változás és a női vezetés jegyében fogalmazta újra szerepét.
Forrás: MTI