Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Amatőrök mérik össze erejüket Pakson

Amatőrök mérik össze erejüket Pakson

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 11. 12.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

Szombaton rendezik meg Pakson az amatőr zenekarok országos fesztiválját, amelynek legjobbjai fellépési és stúdiómunka-lehetőséget is kapnak a nyeremények mellett.

A 12. Amatőr Pop-Rock-Jazz Fesztivál szervezői szerint a versenyzők számára a szakmai útmutatás a legértékesebb, ennek hiányában az amatőr együttesek közül sok bomlik fel. 

Mint arról Ruff Ferenc szervező az MTI-nek beszámolt, a tehetségkutatóra olyan zenekarok jelentkezhettek, amelyek még nem rendelkeznek lemezzel. Hozzátette: az elmúlt években 50-60 csapat nevezett, az idén pedig 52 együttes jelentkezett a megmérettetésre, közülük 18 formáció léphet színpadra szombaton. A közönség tíz rock-, három dzsessz- és öt popzenekart láthat a paksi művelődési központ színháztermében. 

A zsűri elnöke Papp Gyula, a Mother Funker együttes vezetője, a Skorpió és a Dinamit volt billentyűse lesz, a bíráló bizottságot "erősíti" még Póka Egon basszusgitáros, a Hobo Blues Band és a P. Mobil egykori tagja.
A szervező hozzátette, hogy a szakmai iránymutatás mellett értékes tárgyjutalmakat, stúdiómunka- és fellépési lehetőségeket kapnak a tehetségkutató legjobbjai. Emellett a pécsi rockmaratonon is viszontláthatja a közönség a megmérettetés legjobbjait. 

Ruff Ferenc kifejtette: az országos fesztiválon korábban feltűnt indulók közül némelyek "megtalálták útjukat". Példaként említette a várpalotai Vad Fruttik zenekart, amelyet idén Fonogram-díjra is jelöltek. Rajtuk kívül a pécsi 30Y és az Angliát is megjárt kaposvári The Puzzle együttes emelte ki a szervező a befutottak közül. Ruff Ferenc azt is megemlítette, hogy a paksi fesztiválon hangzott el először nagy nyilvánosság előtt Bereznai Péter szerzeménye, a Rövid utazás, amely aztán Rúzsa Magdi lemezének címadó dala lett.


tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Könnyűzene Fesztiválok Koncertpiac

Ajánlott bejegyzések:

  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • ZeneFüred - könnyűzenei és musical koncertsorozat Balatonfüreden ZeneFüred - könnyűzenei és musical koncertsorozat Balatonfüreden
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr397863618

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard