Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A japánok a mi matyómintánkkal villognak

A japánok a mi matyómintánkkal villognak

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 12. 01.
Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban
2025-07-17 07:44:56

A tudomány és művészet látványos találkozása várja a közönséget augusztus 3-án Nyíregyházán, ahol az

Tíz nap, száz szólista - Indul a FAB jubileumi zenei ünnepe
2025-07-16 08:17:09

Tizedik alkalommal rendezik meg a Fesztivál Akadémia Budapest nyári programsorozatát, amely idén minden

130 év mozi – Felújított filmklasszikusokkal ünnepel a főváros
2025-07-15 18:00:00

Szeptember 16. és 21. között ismét megrendezik a Budapesti Klasszikus Film Maratont, ahol restaurált magyar és

Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

további bejegyzések a szerzőtől »

Egy különleges kis papírdarab áll a fókuszban és két nép vélt messzi rokonsága. A megfejtés nagyon egyszerű. Végre mi is büszkék lehetünk valamire keleten.

Matyóminta is megjelenik azon a bélyegkülönlegességen, amelyet Magyarország és Japán közösen bocsát ki a két ország közötti diplomáciai kapcsolatfelvétel 140. és az újrafelvétel 50. évfordulója alkalmából.

A mezőkövesdi önkormányzat közlése szerint a magyar-japán jubileumi év alkalmából megjelenő, hat bélyegképet tartalmazó magyar kisívben a bélyegképek egyedi, H betűt formázó perforációs elrendezésben helyezkednek el.

A bélyegképeken a két ország nemzeti értékei közül ismerhető meg néhány, köztük a matyó hímzés, a matyó surcminta is, amelyek a díszborítékon, illetve a hat bélyeget tartalmazó ív hátterében is láthatóak. A japán motívumok között pedig látható a tealevél-tároló edény, a kimonó mintázat és a Fuji hegy.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képzőművészet Jubileum Kultúrpolitika Képző Iparművészet

Ajánlott bejegyzések:

  • Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár
  • Tíz nap, száz szólista - Indul a FAB jubileumi zenei ünnepe Tíz nap, száz szólista - Indul a FAB jubileumi zenei ünnepe
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Húsvéti előkészületek Délvidéken Húsvéti előkészületek Délvidéken
  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr347865220

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard