Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Loptak, csaltak, hazudtak

Loptak, csaltak, hazudtak

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 12. 02.
Fonós lemez lett az Év Jazz albuma
2026-01-09 14:38:41

Az Év jazz albuma elismerést kapta a jazz.hu szavazóitól a Juhász Gábor Trió feat. Holló Aurél: Stories From

A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén
2026-01-06 13:34:34

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – 2026-ban első

Triolina Folk és Női vonások koncert Sukorón
2025-12-16 19:45:27

Különleges és felemelő élményben lehet része azoknak, akik december 20-án Sukoróra látogatnak. Az utolsó

A balkáni örömzene ünnepe Budapesten
2025-12-05 15:57:41

A MOMkult Színházterme november 25-én ismét olyan energiákkal telt meg, amelyek ritkán tapasztalhatók

további bejegyzések a szerzőtől »

Mintegy öt év és kilencszázmillió forint sem volt elég arra, hogy felújítsák a budapesti, Erzsébet téri volt buszpályaudvar épületét, amelyben 2006 óta a Design Terminálnak kellene működnie.

A belső ellenőrzés szerint súlyos visszásságok történtek a beruházás körül - írta a Hírszerző szerdán, a birtokába került dokumentumra hivatkozva. A lebonyolítót, a Miniszterelnöki Hivatalhoz tartozó Központi Szolgáltatási Főigazgatóságot (KSZF) terheli a felelősség a beruházás elhúzódásáért és a költségek növekedéséért. 

Mint közölte, a tíz évre titkosított jelentés azt tartalmazza, hogy a hibákon és a szabálytalanságokon túl törvénysértések is történtek. A KSZF részéről megsértették a közbeszerzési törvényt, értékcsökkenést számoltak fel a műemlék Volán-épületre, el nem végzett munkák után is fizettek és adtak ki teljesítési igazolást, egy esetben pedig a szükséges kormányzati jóváhagyás nélkül jártak el. Ráadásul a 2006 óta üresen álló épületet, bár az őrzésért is fizetnek, összefirkálták, megrongálták, ezért újra rendbe kell hozni, ami tovább növeli a költségeket. 

A jelentés a KSZF részéről személyi felelősöket is megnevez. A fontosabb döntéseket, teljesítési igazolásokat és számlákat két főosztályvezető írta alá. A dokumentumban megemlítik, hogy a teljesítési igazolásokon több esetben olvashatatlan volt az aláírás. 

Az írás szerint az építészeti tervpályázat lebonyolítására szánt 24 millió 882 ezer forintot nem a megfelelő forrásokból fizették ki, ami növelte a költségeket. A vizsgálat indokolatlannak tartja a pályázat lebonyolítására két kft-vel kötött, mintegy 2 millió forint értékű szerződéseket is. 

A jelentés szerint az épület átadásának csúszása tervezési hibákra is visszavezethető. Egyebek közt elméretezték az ajtókat és nem hidalták át azt a problémát, hogy az épületnek a szomszédos Gödör Klubbal közös energiaközpontja van, mely nem biztosít kellő energiát. Az energiaellátás biztosítása a 2006-os átadás után két évig húzódott és 18 millió forintos pluszköltséget okozott. Az ellenőrök szerint tervezési hiba okozza azt is, hogy az épület gépjárművel megközelíthetetlen - írta az internetes lap. 

A KSZF vezetője a legutóbb 2010 áprilisára ígérte a befejezést, de a Hírszerző információi szerint addigra sem biztos, hogy elkészül a Design Terminál, melyre 2009 szeptemberéig több mint 840 millió, nem hivatalos források szerint egymilliárd forintot költöttek.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Politika Társadalom Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Fonós lemez lett az Év Jazz albuma Fonós lemez lett az Év Jazz albuma
  • A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén
  • Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10 Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
  • Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna? Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
  • Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr687865328

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard