Betlehemi élőkép, ember méretű faszobrok és eleven háziállatok teszi teljessé az ünnepi hangulatot a Fővárosi Állat- és Növénykert Állatkert parasztudvarában.

A faragott szobrok anyagául szolgáló roppant kőrisfa eredetileg a Margitszigeti Kisállatkertben állt, és kiszáradása miatt kellett kivágni évekkel ezelőtt. A margitszigeti faóriás most betlehemi figurák formájában született újjá.
A figurákat a művész nem a bibliai tájakon egykor viselt öltözékben, hanem a magyar pásztorművészet hagyományos motívumait felelevenítve, magyaros viseletben ábrázolta.
Az alkotó ezzel arra utal, hogy az eredetileg tisztán vallási hagyományok a világ minden táján, így Magyarországon is beépültek a helyi kultúrába, népművészetbe, népszokásokba, egyszersmind hozzáidomultak a helyi hagyományokhoz, motívumokhoz, gondolatvilághoz.
A parasztudvari betlehemet eleven háziállatok, Snufi csacsi és Rozi, a magyartarka tehén teszik teljessé. A különleges kompozíció felállításával az állatkert arra törekedett, hogy az ünnepi hangulathoz olyan művészi értéket képviselő látnivalóval járuljon hozzá, amely feleleveníti az ünnepekhez kötődő hagyományokat, de utal az ember és az állatok közötti sok ezer éves kapcsolatra is.