Javában tart a készülődés, az ünnepvárás a Közép-Dunántúl városaiban is. Ha már megvette az ajándékokat, azért, ha nem, akkor azért: utazzon Veszprémbe!

Veszprémi látogatnivaló: Művészet és anatómia 1950-ből
Barcsay Jenő Kossuth-díjas grafikus, festőművész rajzaiból nyílt kiállítás novemberben Veszprémben, a Vass László gyűjteményben.
Barcsay Jenő a festészeti munkára hivatkozva soha nem alapított saját családot, 103 évet megélt anyjának és nővéreinek támaszaként élte életét. A Magyar Képzőművészeti Főiskolán végzett, majd mint művésznövendék két évig a főiskolán maradt. Tanulmányai idején nagyon szegény volt, több társával együtt az iskola egyik helyiségében lakott. 1926–ban egyéves ösztöndíjjal Párizsba utazott, melynek második felében Olaszországba látogatott. Az utazás életre szóló élményekkel látta el. 1945-ben Krocsák Emil ajánlására Szőnyi István a Magyar Képzőművészeti Főiskolára hívta, ahol az anatómia és a szemléleti látszattan professzora lett. Intenzíven rajzolni kezdett, hogy tudását fejlessze. A Főiskola tanára volt egészen nyugdíjazásáig. Halála után termet neveztek róla el.
1953-ban megbízást kapott az anatómiai tankönyv megírására. Néhány hónap alatt különböző méretekben kétszer is megrajzolta a könyvet. A nyomdászati munkákat személyesen felügyelte. A könyv „Az év legszebb könyve” kitüntetést nyerte el, Barcsay Kossuth-díjat kapott. Élete utolsó éveiben gerinc- és ízületi betegség miatt nehezen dolgozott, de az ecsetet nem tette le.
Szerelem-sziget

A Szent Benedek hegy oldalán a patak folyását követve húzódik a „Szerelem-sziget”. Itt csendes, hangulatos környezetben várja az érdeklődőket a veszprémi vár tövében található terület. Sétánya a Séd mellett kanyarog.
Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark
A Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark a veszprémi Fejes-völgyben található. A veszprémi vadaspark harmadikként alapított állatkert hazánkban a Fővárosi Állat- és Növénykert és a Debreceni Állatkert után; a régi szeméttelep helyén jött létre, és csupán 5 hónap kellett ahhoz, hogy felépüljön - 1958. augusztus 1-jén nyitották meg, Kittenberger Kálmán Úttörő Növény- és Vadaspark néven. Kittenberger Kálmán, a nagy Afrika-kutató számára mellszobrot emeltek a főbejáratnál.
Szent István völgyhíd, azaz a Viadukt
A belvárosból távolodva a Benedek-hegyről balra tekintve található Veszprém egyik híressége, a Fejes-völgy felett átívelő Viadukt. A Séd-patak fölött 50 méteres magasságban húzódik a Szent István Völgyhíd. Ez Magyarország egyik legnagyobb völgyhídja, a Jeruzsálemhegyet a Temetőheggyel köti össze.
A várnegyedben és a várnegyeden kívül rengeteg további látnivalót (Szent Mihály Székesegyház, Gizella kápolna, Gizella királyné Múzeum, Dubniczay-ház, Művészetek háza stb.) találhatunk.
Hogyan jutunk oda?
Az M7-es autópályán a Balatonig, majd a 8. számú úton haladva elérjük Veszprémet. Vonatok a Déli és Keleti pályaudvarról indulnak.
Hol szálljunk meg?
Szállásokat az itthon.hu-n találunk.