Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Három év szünet után új helyen a Szegedi Pinceszínház

Három év szünet után új helyen a Szegedi Pinceszínház

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 12. 15.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

Három évi szünet után új állandó játszóhelyen várja a közönséget a Szegedi Pinceszínház, amelynek társulata a megnyitó hetében színes perfomance-sorozattal lepi meg a város lakóit. A különleges programsorozat egy versenyzongora átköltöztetésével vette kezdetét hétfő este.

Mint a színház vezetője, Kancsár József színész-rendező az MTI-nek elmondta, kedden a Dugonics téren karácsonyi dallamokat hallhatnak a szegediek a színművészek tolmácsolásában, de a hét során "gerillabuszozással" is meglepik az alkalmi nézőket a művészek, akik a város több tömegközlekedési eszközén adnak majd elő monológokat vagy tartanak éppen a cappella előadást.

Csütörtökön lesz az első premier az új játszóhelyen, amelyet az Olasz Kulturális Intézetnek és a Román Kulturális Intézet szegedi fiókintézményének is helyet adó épület pincéjében alakítottak ki.

Mint azt Kancsár József kiemelte, a Szemelvények a boldogságról című zenés darab az új játszóhely megnyitására készült, s az elmúlt két év nehézségeit és boldog pillanatait mutatja be. Ígérete szerint a Kancsár Orsolya, Papp Gabriella, Bánvölgyi Tamás és Varga Bálint szereplésével színpadra állított darabot januártól folyamatosan játsszák majd.

Az új évben a Szegedi Pinceszínház John Flowes Lepkegyűjtők című nagysikerű regényének adaptációjával - Az Eltűnt Pillangók című előadással - folytatja a munkát. Áprilisban pedig a tervek szerint a Budapesti Kamaraszínházban mutatják be az Egy őrült nő naplója című előadást, amelyet azután Szegeden játszanak tovább.

Az új játszóhely a színházi előadások mellett alkalmas különböző bemutatók, filmvetítések, kiállítások megrendezésére is. "Igazi kulturális központot sikerült létrehozni, ahová a korábbiakhoz hasonlóan várjuk a feltörekvő együtteseket, fiatalokat" - mondta a vezető.

A Szegedi Pinceszínház korábbi otthonául szolgáló Horváth Mihály utcai pincét 2006-ban kellett bezárni, miután egy felhőszakadás után teljesen elárasztotta a víz és használhatatlanná vált. A Pinceszínház mint független kulturális intézmény akkor már négy éve működött, évente három bemutatót tartottak, számos vendégelőadásnak adtak helyet, és játszóhelyet biztosítottak a Szegedi Egyetemi Színháznak.

A városi ingatlankezelő végül a Dugonics tér 2. számú épület udvaráról nyíló, 250 négyzetméter alapterületű pincét ajánlotta fel cserebérleményként. A szerkezetkész helyiség színházzá alakítása már 2007-ben megkezdődött, először az év őszére, majd 2008 tavaszára tervezték a nyitást. Az építkezés azonban csak mostanra fejeződött be. Ez idő alatt a Kancsár József és Kancsár Orsolya színészházaspár vezette társulat előadásait csak nyaranta, a várszínházban láthatta a közönség.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Szeged Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Brasch Bence játssza Porthost a Szegedi Szabadtéri Játékokon Brasch Bence játssza Porthost a Szegedi Szabadtéri Játékokon
  • Aréna-különkiadásokkal búcsúzik Az Őrült Nők Ketrece Aréna-különkiadásokkal búcsúzik Az Őrült Nők Ketrece
  • Februártól Szegeden szól A varázsfuvola Februártól Szegeden szól A varázsfuvola
  • Szegeden egyesül újra a két Korea Szegeden egyesül újra a két Korea
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr347866602

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard