Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Nagyszabású óévbúcsúztató koncert a Csík Zenekarral

Nagyszabású óévbúcsúztató koncert a Csík Zenekarral

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 12. 18.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

Sok éves hagyomány, hogy az év utolsó előtti napján a Csík Zenekar óévbúcsúztató koncerted ad. A különleges koncerten idén is neves vendégművészek lépnek fel, úgymint Presser Gábor, Dresch Mihály, Kiss Tibor, a Dűvő Zenekar és a Hot Club of Hungary.

A Csík a mai zenei világ sokszínűségét kívánja tolmácsolni a közönségnek. Az együttes 20 éve működik, és elsősorban a magyar népzene hiteles tolmácsolójának tekintik magukat.

Az elmúlt 20 évet elsősorban a népzene megismerésére, tanulására, majd később továbbadására szánták – koncerteken, táncházakban – Magyarországon és külföldön egyaránt. Az együttes az utóbbi néhány évben olyan zenei utat választott, amely lehetőséget nyújt arra, hogy minél több embernek adjon a népzene váratlan, de kellemes élményt. Régebben a rockzene erősítette magát a népzenével, a Csík Zenekar muzsikájában viszont a népzene kebelezi be a rockzenét, megtartva önnön autentikus értékeit, az emberi gondolatok, érzések szép gyümölcseit, ám kihasználva a mai változó világunkat mozgató pop és rockzene sok embert megérintő, sodró erejét.

A Csík Zenekar munkássága azonban nem csupán ilyen szempontból érdekes, hiszen éppúgy fontos számára – a könnyű műfajon túl – a klasszikus zene világa is. Magyar neves zeneszerzőink közül Kodály Zoltán életművét tisztelve alkotta meg Örökségünk című műsorát, amelyben szimfonikus zenekarral, kórussal és táncosokkal mutatja be egymással párhuzamba állítva azokat a zene- és kórusműveket, a magyar nép életében született táncokat, dallamforrásokat, amelyek Kodály Zoltánt is alkotásra késztették.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Folk Koncertpiac

Ajánlott bejegyzések:

  • Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián
  • Szatmári tánckör, azaz Körtánc Szatmári tánckör, azaz Körtánc
  • Őshonosok a hazában Őshonosok a hazában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr37866758

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard