Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Szellem kísért a szigeten

Szellem kísért a szigeten

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 01. 05.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Még soha nem volt ekkora nyomás egy Scorsese-film forgatásán, mondja Leonardo DiCaprio, akinek a Viharsziget már a negyedik közös munkája a mesterrel.

– Már akkor gyanút fogtam, amikor Martin filmes kurzust tartott a stábnak jóval a forgatás kezdete előtt – meséli DiCaprio. – Eleve nagyon alapos, mindig pontosan elmagyarázza, mit szeretne, és megszállott gyűjtő, minden műfajból megvannak neki a legfontosabb filmek, és ezeket mutogatja példaként.
 
Ennek jegyében először klasszikus detektíves filmeket néztünk: Premingertől a Laurát, a Kísért a múltat Tourneurtől, és persze Hitchcocktól a Szédülést. Ez utóbbi Martin nagyon alaposan elemezte, ebből lehetett sejteni, hogy a Viharsziget nemcsak egyszerű thriller lesz, hanem tisztelgés is Hitchcock előtt. 

DiCaprio nagy feszültséget érzett a forgatáson – jó értelemben. – Martin minden filmnek úgy megy neki, hogy mindent vagy semmit. Ezzel mindenkiből kihozza a maximális energiát, mert senki nem akar szégyenben maradni. Eddig minden közös munkánk során nagy nyomás alatt dolgoztunk, de most erre rátett egy lapáttal, hogy a Viharsziget helyenként nagyon félelmetes tudjon lenni. 

Az ötvenes években játszódó történetben egy rendőrbíró (DiCaprio) egy őrült gyilkos után nyomoz, aki megmagyarázhatatlan módon eltűnt a Viharszigeten található börtönszerű elmegyógyintézetből. Munkája közben hurrikán tör a szigetre, és rabok is fellázadnak. Dennis Lehane regénye, amelyből a film készült, magyarul is nagy sikert aratott. 

Shutter Island – hazai bemutató: 2010. március 4.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Színészek Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna? Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
  • Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese
  • Száguldás, sárkányok, rosszfiúk – a nyár 10 legkedveltebb mozija Magyarországon Száguldás, sárkányok, rosszfiúk – a nyár 10 legkedveltebb mozija Magyarországon
  • Őrült nap, őrült film: jön a Random! Őrült nap, őrült film: jön a Random!
  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr567867608

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása