Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Termálforrás tört fel egy zalakarosi utcában

Termálforrás tört fel egy zalakarosi utcában

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 01. 30.
Triolina Folk és Női vonások koncert Sukorón
2025-12-16 19:45:27

Különleges és felemelő élményben lehet része azoknak, akik december 20-án Sukoróra látogatnak. Az utolsó

A balkáni örömzene ünnepe Budapesten
2025-12-05 15:57:41

A MOMkult Színházterme november 25-én ismét olyan energiákkal telt meg, amelyek ritkán tapasztalhatók

Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
2025-10-21 17:46:53

A Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész-házaspár által alapított Fesztivál Akadémia  Budapest

Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

további bejegyzések a szerzőtől »

Zalakaros gazdasága nagymértékben épül a település alatt fekvő termálkincsre. Most újból bebizonyosodott, hogy óriási víztartalékok rejtőzhetnek a mélyben: az egyik zalakarosi utca sarkán spontán melegvizes forrás tört fel.

 
Alig pár nappal ezelőtt vették észre a közelben lakók, hogy a zalakarosi Jegenye sor sarkán lévő közterületen, a villanyoszlop tövében kisebb tócsa keletkezett. Akkor még nem különösebben foglalkozott a jelenséggel senki, ám mikor szerdán alaposan megnőtt a tócsa mérete, értesítették a Vízmű szakembereit. Mindenki arra gondolt ugyanis, hogy eltört egy vízvezeték.

"Magam is azt hittem, csőtörés van, és folyik a drága ivóvíz a semmibe – magyarázta Novák Ferenc önkormányzati képviselő. – Ki is hívtam a vízműveseket, akik a helyszínre küldték egy csapatukat, mely egyértelműen megállapította, hogy szó sincs csőtörésről. Ekkor vált világossá, hogy spontán kitört egy forrás."

A földből bugyogva feltörő, enyhén gőzölgő víz hőfoka is árulkodik arról: nem ivóvízvezetékből származik. A fagyott földrétegen átjutó víz még a felszínen, mínusz tíz fokban is 22 Celsius fokos maradt, ez a szakemberek szerint arról árulkodik, hogy odalent 40-45 fokos lehet.

A helytörténettel komolyan foglalkozó Novák Ferenc szerint a Jegenye sor feltöltött területen fekszik, egykoron kenderáztató kis tavacskák voltak arrafelé, melyeket saját forrásaik tápláltak. A víznyerő-helyeket azonban a település terjeszkedése során betömték. Vélhetően tehát egy korábbi forrás talált most utat a felszínre.



"Ezen a területen már korábban tapasztaltunk hasonló jelenséget, főleg nagy esőzések után, ezért nem biztos, hogy folyamatos lesz a forrás vízhozama. Amennyiben az önkormányzat igényt tart erre, természetesen komolyabb szinten feltárjuk majd a forrást" – mondta Dávid Sándor, a Vízmű galamboki telephelyének vezetője.

Szirtes Lajos polgármester egyelőre csak annyit tudott mondani, hogy ha folyamatosnak bizonyul a vízfeltörés, akkor megvizsgálják az új forrás hasznosításának lehetőségeit.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Természet Zala megye Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr667868600

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard