Itt rögzítette nagy zenéit a Beatles, a Pink Floyd és a Radiohead; rajongóknak még ma is kötelező állomás a londoni Abbey Road – a nagy korszaknak azonban vége. Az anyagi gondokkal küzdő New York-i illetőségű EMI végleg megválna a világhírű hangstúdiótól.
A London északi részén elhelyezkedő stúdióban vették fel a gombafejűek majdnem minden albumát, az itteni zebrán rögzített fotó beállítását, mely később borító lett, sok turista imitálja újra és újra. A stúdió falán pedig mindenki igyekezett legalább a monogramját elhelyezni, hogy így vegyen részt a pop-történelem egy híres szeletében.

Az EMI-t 2007-ben a Terra Firma vette át és 2009 márciusáig közel kétmilliárd eurónyi adósságot halmozott fel, gyakorlatilag fizetésképtelenségig sodorva a céget. Az Abbey Road-i stúdiót az EMI elődje 1929-ben építtette át hangstúdióvá; a 16 éves csodahegedűs, Jehudi Mehunin 1932 először itt zenélt profi körülmények között, az első brit rock’n roll-számokat is itt vette fel Cliff Richard és a Shadows; még a sikeres Gyűrűk Ura filmzenéjének felvételei is itt készültek. A legnagyobb hírnévre azonban a Beatles 1962 és 69 közötti felvételei teszik a stúdiót, hiszen életművük közel kilencven százalékát itt játszották fel – megvárakoztatva sok más zenészt, aki felvételért állt sorba. A Beatles újra kiadott anyagait is itt dolgozták át. A hetvenes évek házisztárja a Pink Floyd, a kilencveneseké a Radiohead lett; az utóbbi években azonban az olcsóbb felvételi lehetőségek erőteljes konkurenciát jelentettek az Abbey Roadnak.
Az EMI egyelőre nem kommentálta az eladási szándékról szóló híreket, de a tranzakció sok milliót hozhat a kiadó konyhájára; ami még tisztázatlan, hogy a márkanévtől is megválnának-e, vagy csak az épülettől, írja a német Spiegel.