Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Az RTL Klub híradója a legerőszakosabb

Az RTL Klub híradója a legerőszakosabb

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 02. 18.
Film készült a legendás magyar hegymászóról
2022-05-27 14:31:51

A megtörtént eseményeken alapuló film ősszel kerül a mozikba. Erőss Zsolt 2002. május 25-én, 10.30-kor

Itt a várva-várt Esterházy koncertsorozat
2022-05-26 07:19:06

Újra nagy nevek érkeznek Kismartonba, május végétől decemberig tartanak a komolyzenei rendezvények a

Meseszép ékszerek pergamenből
2022-05-25 16:33:47

Király Fanni ötvösművész, ékszertervező kísérleti ékszerkollekciókat tervez és ezen keresztül vizsgálja

Budapestre érkezik a világhírű portugál énekesnő
2022-05-25 10:55:56

Június 3-án a legendás Madredeus zenekarból már ismert Beatriz Nunez vezet be a fado balladák világába

további bejegyzések a szerzőtől »

Éveken át a TV2 hírműsoráé volt a kétes érdem, tavaly viszont az RTL híradójában volt a legtöbb erőszakos jelenet. A Hálózat TV kerüli a megrázó híreket.

Az RTL Klub Híradója mutatta be a legtöbb erőszakos jelenetet 2009 első félévében az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) elemzése szerint. A testület az RTL Klub, a TV2, az MTV1, a Duna TV, a Hír TV, az Echo TV, a Magyar ATV és a Hálózat TV 223 hírműsorát elemezve megállapította: a vizsgált időszakban a hírek több mint negyede (27 százaléka) tartalmazott agresszív képsorokat, ami megegyezik az 1998 és 2008 között mért aránnyal.



Az RTL Klub Híradója a több éve első helyen álló Tényektől vette át a kétes elsőséget, miután a TV2 hírműsora az elmúlt évhez képest hat százalékkal csökkentette az agresszióval kapcsolatos híreinek arányát. Az elemzés szerint leginkább a Hálózat TV törekedett az erőszakos hírek mellőzésére, csak minden tizedik hírében számolt be megrázó eseményről.

A rádiózásról és televíziózásról szóló törvény értelmében a híradót nem kell korhatári kategóriába sorolni, ám a hírműsorokra is vonatkozik az a megkötés, hogy nem tehetők közzé olyan időszakban, amikor a tartalmuknak megfelelő kategóriába sorolás esetén nem lenne helyük.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Média Tévé Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Az a csodálatos köménymagleves... Az a csodálatos köménymagleves...
  • A Szent György-hegy titkai A Szent György-hegy titkai
  • 18 éves a Propaganda! 18 éves a Propaganda!
  • A Central Perk titkai A Central Perk titkai
  • Schell Judit menti meg tévétársaságot Schell Judit menti meg tévétársaságot

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr157869998

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard