Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elhunyt a milliárdos műkereskedő

Elhunyt a milliárdos műkereskedő

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 02. 27.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Bleyeler gyűjteményében ugyanúgy megtalálható van Gogh, Monet vagy Giacometti, mint más igen magasan jegyzett alkotás.

A baseli kereskedő 24 éves korától a szakmában volt, pályafutását egy kis antikvár bolttal kezdte szülővárosában. 1945-ben vette át Schloss hírneves boltját, és két év múlva már nagy ismertségre tett szert japán fametszetekből szervezett kiállítása kapcsán. Nemsokára megkezdte a modernek gyűjtését, így Cézanne, Monet, Picasso, Klee, Giacometti, Miró művei kerültek hozzá.



Picasso csodálta Beyeler katalógusait, szabad bejárást biztosított a kereskedőnek műtermébe és rábízta az értékesítésre szánt aktuális műtárgyak kiválasztását. Beyeler neves és gazdag vevőköre megbízhatósága miatt ragaszkodott a szakértőhöz, aki 1973-ban már rekordösszegért értékesítette de Koonig egy absztrakt tájképét, de hasonló rekordot állított fel egy 1989-es tranzakciójával is. A műkereskedelemben lefoglalt kitüntetett szerepe és renoméja lehetővé tették, hogy kiemelt üzleteket is lebonyolítson múzeumok számára: a londoni Indipendent 1993-ban „borotvaéles üzleti eszéért” méltatta egy cikkében.

1982-ben Beyeler feleségével alapítványt hozott létre, amely fő feladata a magéngyűjtemény kiállítása és gondozása a mai napig. Bleyeler két éve halt meg, 88 éves korában.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Festészet Szobrászat Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Mától látogatható a Róma-Budapest kiállítás Mától látogatható a Róma-Budapest kiállítás
  • Két hangon Két hangon
  • Leleplezték Munkácsy Mihály eddig ismeretlen művét Leleplezték Munkácsy Mihály eddig ismeretlen művét
  • Júliusban Borszerdák a Magyar Nemzeti Galériában Júliusban Borszerdák a Magyar Nemzeti Galériában
  • Újabb káprázatos falfestményeket találtak Pombejiben Újabb káprázatos falfestményeket találtak Pombejiben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr747870948

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard