A plasztiküveg elhelyezése, feldolgozása sokhelyütt probléma; Haitiben lakóházakat építenek belőlük.
A német Froese úgy döntött, nem gazdagoknak épít házakat, hanem ott segít, ahol a legnagyobb szükség van élelemre és fedett lakhelyre, ami véd a csapadék, vihar, földrengés elől. Ökológiai várostervezés tanulmányai után, ahol a gyakorlatban használhatatlanná vált épületekből válogatta ki a még használható nyílászárókat, építőanyagokat, újra és újra Mexikóba, Hondurasra, Kolumbiába húzta a szíve. Számos fejlődő ország fejlesztési projektjében vett részt, majd egy ökológiai szabadidőközpontot befejezve a felavató ünnepséget követően vette észre a szanaszét heverő, megszámlálhatatklan műanyagpalackot.Ekkor támadt az az ötlete, hogy a honiak segítségével ezekből készítsen házakat; a tervekkel azóta is falvakban házal és vállalkozó szellemű dolgozókat keres.

A házalap elkészítése után a munkások minden palackot feltöltenek sárral, porral, homokkal, és az így készített 'téglákból' építik a falakat, a réseket hagyományos malterrel rögzítve. A projektet valódi kőművesek is segítik, még oktatással is, ahol megmutatják az alkotóelemek optimális egymás mellé illesztésének módszerét. Az ECO-TECH néven gründolt cég mára már 50 épületet kivitelezett Hondurason kívül Indiában és Kolumbiában, köztük víztározókat is, melyek akár 24.000 l víz befogadására is képesek. A hivatalos engedélynél csak a földrengéssel szembeni stabilitás (7,3 erősségig) veszik figyelembe a helyi hatóságok.
Az ötlet nem új, 2008-ban Davosban volt hasonló kezdeményezés, bár ott speciálisan, egymásba illeszthetőre tervezett műanyagtéglákkal dolgoztak.