Hosszas jogvita után a mai nap adják vissza az örökösöknek gróf Sigray hagyatékát.
A politikusként is ismert Sigray gróf a 40-es években úgy gondolta, vagyonát magyar múzeumokban helyezi letétbe, mert úgy érezte, ott biztonságban vannak. Jól is tette, mert 1944-ben elhurcolták, és a mauthauseni koncentrációs táborba zárták. A tábor felszabadítása után Svájcba, majd onnan az USA-ba került, ahol hamarosan elhunyt.
A család a rendszerváltáskor megkereste a múzeumokat, azzal a kéréssel, hogy adják vissza nekik a gróf által letétbe helyezett tárgyakat. A hagyaték főleg a XVII-XIX. századból származó ezüstöket, bútorokat, és festményeket tartalmazott. A tárgyak hat múzeumban kerültek letétbe. Ezek közül háromban természetesnek találták a kérést, és visszaadták a hagyatékot, de a Magyar Nemzeti Múzeum, az Iparművészeti Múzeum és a Helikon Kastélymúzeum erre nem volt hajlandó.
A Nemzeti Vagyonkezelő 2002-ben elismerte, hogy a Sigray tárgyak nem képezik az állami tulajdon részét. A család mindeközben pereket indított el, amiket meg is nyertek. A helyzetet nehezítette, hogy bár a Nemzeti Vagyonkezelő tartja nyilván az állami tulajdonban lévő javakat, nem ismeri minden esetben annak beszerzési viszonyait, így a múzeumoknak kell bizonyítania, hogy hogy kerültek hozzá az adott tárgyak.
A jogvitát a Pesti Központi Kerületi Bíróság 2009. szeptemberi 22-én kelt ítélete zárta le, amikor elrendelte, hogy az örökösök kapják vissza a műtárgyakat.
Az ügy odáig fajult, hogy Ocskay Johanna képmását végrehajtó foglalta le, mert a Nemzeti Múzeum a jogerős bírósági határozat ellenére sem volt hajlandó kiadni a hagyatékot. A múzeum indoklása szerint el akarták kerülni, hogy az ügy precedens értékűvé váljon.
A Nemzeti Múzeumban korábban 26 Sigray képet őriztek. Az örökösök többször felajánlották, hogy néhány képet odaajándékoznak a múzeumnak, cserébe a többit kérik vissza. A képek egyenként nem képviselnek túl nagy értéket, 200-600.000 forintot érhetnek.
A Nemzeti Múzeum igazgatója a mai napon újságírók jelenlétében adja át a családnak a hagyaték múzeumnál lévő részét. A letét háromnegyedének, mintegy 3500 tárgynak a fellelhetősége azonban még mindig kérdéses.