Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Manga-lányokat és csipkét a lakásba!

Manga-lányokat és csipkét a lakásba!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 03. 03.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

A manga, a film noir, a granny és a showtime elnevezésű trendek jelennek meg a budapesti Műcsarnokban rendezett 13. Lakástrend és Design Kiállításon csütörtöktől vasárnapig.

Az eseményen 30 kiállító vesz részt a legújabb trendekkel, enteriőrökkel - mondta Miltényi Zoltán, a Lakástrend igazgatója – és mindent élőben közvetítenek az interneten. A programok közül kiemelte a szombat este látható Rolling Tones című divatbemutatót, amelyben Lang Szonja, a Werk Akadémia külföldről hazatért divattervező-tanára újszerű módon kapcsolja össze a divatot és az enteriőr stylingot.

Konsanszky Dóra
tavaszi kollekciójának megtekintése mellett az Our Fashion online divatmagazin modellversenye és fergeteges partyja várja a közönséget. Akik még nem tudják, hogyan rendezzék be lakásukat, a szombati Rapid Randi programon izgalmas ötleteket kaphatnak.

A trendszigeteken a különféle részterületek találkoznak - mondta Lovas Cecília design szakíró. A mangánál a kimonó selymének fényessége, a pagodaépület elemei köszönnek vissza, azaz a kelet nyugati szemmel. Az ember romantikára, egyebek mellett csipkékre számít a granny szót hallva, a tárlaton azonban kortárs modern értelmezésben, a többi között meghökkentő kárpitok segítségével jelenik meg. A showtime szigetén élénk, vibráló színek, zöld, sárga, kék plasztikba csomagolt kutyák, kacsák tekinthetők meg. A filmnoir az elhagyott motelok, irodaházak hangulatát idézi meg, a fény és árnyék, beton, üveg és acél felhasználásával.

"A trend másképpen viselkedik ma, mint 10 évvel ezelőtt: egymásba folyik a divat, a dizájn, az enteriőr" - fogalmazott Réz András, a Werk Akadémia művészeti igazgatója. A Werk idén szakmai partnerként vesz részt a kiállításon, a többi között az akadémia tanárai, filmesek és stylistok "rázúdultak" a lakástrend tárlatra - tette hozzá. A kiállítás nem kirakodóvásár, hanem együtt gondolkodás - hangsúlyozta.

A rendezvény eseménysorozatában a madeinhungary szekcióban kapnak kiemelt helyet a magyar formatervezők és iparművészek munkái. A Király utca - Design utca 32 üzlete is csatlakozik a kiállításhoz, így szombaton a Nagymező utca és Deák tér közötti szakaszon hosszabb nyitva tartással, színes programokkal, kedvezményekkel, meglepetésekkel várják a látogatókat, akiket a Fiatal Urbanisták szokatlan virágültető ökoprogramba is bevonják.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kiállítás Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
  • Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten
  • Ingyenesen megtekinthető új kiállítás a PaperLab Galériában Ingyenesen megtekinthető új kiállítás a PaperLab Galériában
  • Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr177871262

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard