Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Rasszista feliratot mázoltak a volt koncentrációs táborra

Rasszista feliratot mázoltak a volt koncentrációs táborra

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 03. 06.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Ismeretlenek rasszista szöveget mázoltak a falra a mauthauseni koncentrációs tábor emlékhelyén, Ausztriában, péntekre virradó éjjel.

"Török és zsidó, mérgező vér" - olvasható a felirat, amelyet nagy betűkkel az egykori felső-ausztriai koncentrációs tábor külső falára mázoltak fel.

Tavaly év elején már hasonló tartalmú rasszista szöveget találtak pontosan ugyanitt. A neonáci mázolmány mérete és a használt festék is hasonló - ami arra enged következtetni, hogy az elkövetők is ugyanazok lehettek. Bár a tavalyi incidens után több bejelentést is kaptak a hatóságok, a nyomozás nem vezetett eredményre - mondta el Michael Tischlinger, az országos alkotmányvédő és terrorizmus ellenes hatóság főnöke.

A mostani neonáci provokációt követően Josef Ackerl, az Osztrák Szociáldemokrata Párt (SPÖ) tartományi vezetője határozott fellépést sürgetett a szélsőségesekkel szemben és ennek megfelelő stratégia kidolgozását.

"Amint ez látható, társadalmunkban egyre gyakrabban szembesülünk a humanizmus értékeinek, a türelemnek, és a más kultúrák iránti nyitottságnak az elutasításával" - mondta. Az osztrák politikus szükségnek nevezte a szélsőjobboldal határozottabb és széles körre kiterjedő rendőri ellenőrzését.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Holokauszt Műemlékvédelem Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Egy máig feldolgozatlan zsidó felkelés részleteit rekonstruálják Józsefvárosban Egy máig feldolgozatlan zsidó felkelés részleteit rekonstruálják Józsefvárosban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr527871468

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard