Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Temesvári tizenegyek Budapesten

Temesvári tizenegyek Budapesten

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 03. 09.
„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

további bejegyzések a szerzőtől »

Jel - Jelkép / Mesterek és tanítványok művészeti kísérlete címmel a Temesvári Nyugat Egyetem Művészeti és Design Karának 11 tanára és 11 tanítványa mutatkozik be keddtől Budapesten, a Román Kulturális Intézetben.

Mint Brindusa Armanka, az intézet igazgatója elmondta, az április 10-ig látható kiállításon összesen 42 munkát, festők, grafikusok, szobrászok, ipari formatervezők, textiltervezők alkotásait láthatja a közönség.

A tárlaton, amelyen a hiperrealizmustól a nonfiguratív alkotásokig a legkülönbözőbb stílusok jelennek meg, a temesvári egyetemen folyó képzésről igyekeznek átfogó képet adni a magyar látogatóknak - fűzte hozzá az igazgatónő.

Beszélt arról is, hogy a megnyitóra meghívták a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem vezető tanárait és diákjait. Felidézte, hogy velük már akkor elindult egy érdekes együttműködés, amikor tavaly előadássorozatot rendeztek az intézetben a Bauhausról bukaresti meghívottakkal. Brindusa Armanka megjegyezte: reméli, hogy a Magyar Képzőművészeti Egyetemről is eljönnek a temesváriak kiállítás-megnyitójára, mert a román oldal szeretné, ha ezzel a művészeti oktatási intézménnyel is együttműködés alakulna ki.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kiállítás Oktatás Kultúrpolitika Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
  • Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten
  • Ingyenesen megtekinthető új kiállítás a PaperLab Galériában Ingyenesen megtekinthető új kiállítás a PaperLab Galériában
  • Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr877871738

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard