Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Óriási tojásokat rejtenek el a Városligetben

Óriási tojásokat rejtenek el a Városligetben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 03. 10.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

Interaktív húsvéti kiállítás és tavaszköszöntő játék is várja a budapesti Magyar Mezőgazdasági Múzeumba látogatókat szombattól április 11-ig.

"Az idei vezérmotívum a természetismeret bővítése, amelyhez a szervezők a múzeum bebarangolását ajánlják, de igazi felfedező kalandnak ígérkezik az óriás hímes tojások felkutatása is a Vajdahunyadvár területén" - közölte a városligeti intézmény.

A közel 600 négyzetméteren elterülő húsvéti kiállításon a látogatók megismerhetik a húsvét történetét és hagyományőrző szokásait, emellett valódi díszített tojásokban is gyönyörködhetnek.

Neves népművészek, a többi között tojáshímzők és patkolók, fafaragók, kosárfonók, csuhéfonók, mézeskalács készítők, nemezelők és foltvarrók legszebb munkáit bemutató válogatást tekinthetnek meg az érdeklődők, akik az egyes darabok készítését a helyszínen is megfigyelhetik.

Az érdeklődők bebarangolhatják a múzeum erdészeti, halászati, vadászati kiállítását, áttekinthetik a magyar mezőgazdaság történetét is a honfoglalástól napjainkig. A szellemi akadályverseny állomásait végigjárók kis ajándékok birtokosai lesznek, és természetesen húsvéti portékákat, tavaszi növényeket is vásárolhatnak.

A múzeum március 15-én és április 5-én, húsvét hétfőn is nyitva lesz, a felnőtt jegy 1150 forintba, a gyermek- és nyugdíjas belépő 950 forintba kerül. Az intézmény csoportoknak és családnak kedvezményt nyújt.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Húsvét Magyar Mezőgazdasági Múzeum Gyermek Folk

Ajánlott bejegyzések:

  • Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben
  • Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben
  • Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
  • Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr967871892

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard