Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elhunyt Miguel Delibes

Elhunyt Miguel Delibes

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 03. 12.
A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
2023-09-28 14:20:58

Játékos programokkal, könyvbemutatókkal, dedikálással és ajándékokkal várja a MÓRA KIADÓ a 28. Budapesti

Fuss MELLettünk!
2023-09-27 06:00:00

Közösségi futás országszerte három városban a mellrák elleni küzdelem jegyében! Idén harmadik

Szeptember utolsó hetében is izgalmas koncertekkel várja látogatóit a BMC
2023-09-26 06:00:00

MAO: Porgy & Bess | Bognár Szilvia Szextet | Kedves-Webern szerzői est | David Six–Tilo Weber–Ávéd János  

Parti Nagy Lajos tárlatvezetése a Mai Manó Házban
2023-09-25 06:00:00

Október 1-jén 15 órakor Parti Nagy Lajos tart záró tárlatvezetést Féner Tamás:    „...a mi történt

további bejegyzések a szerzőtől »

Miguel Delibes Cervantes-díjas spanyol író aki a spanyol irodalom legjelentősebb alakja volt, tegnap hunyt el.

A 89 éves írót valladolidi otthonában érte a halál csütörtökön. Családja közlése szerint Delibes súlyos beteg volt, bélrákban szenvedett.

Miguel Delibes a XX. századi spanyol irodalom egyik legjelentősebb alakja volt, a társadalmi realizmus irányzatának egyik fő képviselőjeként tartották számon.
Kiemelkedő munkái között szerepelt a La sombra del ciprés es alargada (A ciprus árnya nyúlánk) címmel megjelent első regényét, amelyért 1947-ben Nadal-díjat kapott. Nagy sikert aratott A patkányok, az El hereje (Az eretnek), a Cinco horas con Mario (Öt óra Marióval), és a La tierre herida (A megsebzett Föld) című műveivel is. Kötetei többek között angol, német, francia, bolgár és svéd fordításban jelentek meg, több munkája magyarul is olvasható.

Az író hosszú éveken át vezette az El Norte de Castilla című újságot, amelynek karikaturistája, szerkesztője és igazgatója volt. A lapot a cenzúra erősödése miatt hagyta ott.

Delibes 1973-tól a spanyol akadémia tagja volt, műveit színdarabokban és filmekben dolgozták fel.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Díjak Irodalom Gyász

Ajánlott bejegyzések:

  • Megvannak az Artisjus irodalmi díjazottjai Megvannak az Artisjus irodalmi díjazottjai
  • A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
  • Járdafesztivál, közösségi grillezés, élő könyvtár, gasztrotérkép és városi séták az őszi Külkörút menüjében Járdafesztivál, közösségi grillezés, élő könyvtár, gasztrotérkép és városi séták az őszi Külkörút menüjében
  • Varázslatos könyvbemutatóval érkezik az új Harry Potter-könyv! Varázslatos könyvbemutatóval érkezik az új Harry Potter-könyv!
  • Margófeszt - Irodalom a kertben, koncertek a dombon Margófeszt - Irodalom a kertben, koncertek a dombon

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr197872018

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard