Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elmúltál 35? Neked annyi

Elmúltál 35? Neked annyi

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 03. 17.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

Európai kutatók vizsgálata szerint, minden nép más korra teszi a fiatalság végét, és az időskor kezdetét. A portugálok már 29 évesen leszámolnak az ifjúsággal.

A fiatalság 35 éves korig tart, az öregkor pedig 58 évesen kezdődik, a közte lévő 23 év pedig a középkorúság időszaka - legalábbis a britek szerint, akik egy Európára kiterjedő, 40 ezer ember megkérdezésével készült felmérés keretében fejtették ki véleményüket.

Az, hogy valaki 58 évesen már túl van fénykorán, meglepetésként érheti azokat, akik elhagyták ugyan ezt a "mérföldkövet", mégis úgy érzik, hogy még nem értek el életük alkonyához - ismertette a felmérés eredményét a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadásában. Az újság a britek közül példaként említette az 59 éves miniszterelnököt, Gordon Brownt vagy éppen a friss Oscar-díjas amerikai Kathryn Bigelow-t, aki épp 58 évesen érte el eddigi pályafutása legnagyobb sikerét A bombák földjén című filmjével.

A Kenti Egyetem által felügyelt kutatás során azt a kérdést tették fel, hogy mikor ér véget a fiatalság, és mikor kezdődik az öregkor. A brit válaszadók többsége szerint fiatal koruk 35 évesen zárul, öregkoruk pedig 58 évesen kezdődik.

A vélemények azonban korcsoportok szerint megoszlottak. A 15 és 24 év közöttiek úgy gondolták, hogy a fiatalság 28 évnél véget ér, az öregkor pedig 54 évesen kezdődik. A nyolcvanas éveiket taposók ennél nagyvonalúbbak voltak, szerintük a fiatalság 42 éves korig tart, és az idős kor pedig 67 évesen veszi kezdetét.

A férfiak rendszerint két évvel hozták előrébb a fiatalság végét és az öregkor kezdetét a nőknél. Különbségek azonban nem csak a korosztályok és a nemek, hanem a nemzetiségek között is mutatkoztak. Leghamarabb, 29 évesen a portugálok vetnek véget ifjúságuknak. A ciprusiaknál ezzel szemben 45 éves korig tart a fiatalság. Az öregkor a portugáloknál már 51 évesen kezdetét veszi, a belgáknál azonban csak 64 éves kortól számít valaki öregnek.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Egészség Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Pogány Induló meghódítja Európát - jön az EU Rap Tour ’26 Pogány Induló meghódítja Európát - jön az EU Rap Tour ’26
  • Ahol a mesék ma is megszólalnak Ahol a mesék ma is megszólalnak
  • Az ismeretlen modell nyomában – Gustav Klimt elveszett festményének regényes története Az ismeretlen modell nyomában – Gustav Klimt elveszett festményének regényes története
  • Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban
  • Őrült nap, őrült film: jön a Random! Őrült nap, őrült film: jön a Random!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr517872438

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard