Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Eddig soha nem látott részeket nyitnak meg az Akropoliszon

Eddig soha nem látott részeket nyitnak meg az Akropoliszon

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 03. 20.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »


Az athéni Akropolisz lábánál hamarosan az egyetlen fennmaradt ókori városnegyedben is barangolhatnak a látogatók

A félhektárnyi terület, amely részben a tavaly nyáron megnyílt Akropolisz-múzeum alapzatához tartozik, két út nyomvonalából áll sorházakban épült lakások, fürdőszobák, illemhelyek és műhelyek maradványaival. Az építmények a Kr.e. V. század és a Kr.u. VII. század közötti időszakból származnak. 

A fellegvár ókori környezetét mostanáig csak az új múzeum üvegpadlóján keresztül lehetett látni. Ez az egyetlen terület, amelyen "az ókori, hétköznapi Athén egy része megmaradt" - mondta Lina Mendoni, a görög kulturális minisztérium főtitkára. A piactérig, az agóráig bezárólag minden lakó- és kézművesnegyed elpusztult az évszázadok alatt, helyükön napjainkban többemeletes házak magasodnak. A restaurálási munkálatok őszig is elhúzódnak, mert nagyon sérülékeny kövekből és falakból álló labirintust kell helyreállítani.

Az Akropolisz-múzeum látogatói ezután speciálisan megépített folyosókon és kis hidakon sétálhatnak az utcákon és térhetnek be a korabeli házakba. A 25 ezer négyzetkilométeres, háromemeletes, pompás múzeumban 1,7 millió ember fordult meg tavaly júniusi megnyitása óta Athén történelmi belvárosában, az Akropolisz lábánál.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kultúra Építészet Világörökség Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • Magyarország étele 2025 Magyarország étele 2025
  • Erdélyi Táncháztalálkozó Székelyudvarhelyen Erdélyi Táncháztalálkozó Székelyudvarhelyen
  • Világviszonylatban is jelentős régészeti feltárás zajlik Magyarországon Világviszonylatban is jelentős régészeti feltárás zajlik Magyarországon
  • Sálom utca - kortárs zsidó kulturális és művészeti fesztivál Sálom utca - kortárs zsidó kulturális és művészeti fesztivál

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr167872770

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard