Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Csányi Sándor bőrnadrágot húz, és apacsnak áll

Csányi Sándor bőrnadrágot húz, és apacsnak áll

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 03. 27.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

Török Ferenc elkezdte harmadik tévéfilmje, az Apacsok forgatását, melyben olyan neves színművészek játszanak majd, mint Csányi Sándor, Szervét Tibor, Csomós Mari és Bálint András.

Az Apacsok forgatókönyve Bereményi Géza és Kovács Krisztina azonos című drámájából készült. A film a tervek szerint idén ősszel a televíziós bemutató előtt mozis forgalmazásba is kerül. Az alkotás Cseh Tamásnak is emléket kíván állítani, aki közismerten a magyarországi indián életmód egyik legnagyobb „törzsfőnöke” volt.


A filmesek a budapesti Corvin tetőn kialakított alkalmi stúdióban forgatnak. A történet egy izgalmas politikai krimi, egyfajta besúgó-sztori, mely napjainkban kezdődik, de visszanyúl 1961-ig, a korai Kádár-korszakig.

A film alapjául szolgáló színdarabot tavaly márciusban mutatta be a fővárosi Radnóti Színház, amely a MMKA, az OKM, a TV2, a Libri és az OTP mellett a Katapult Film produkciójában készült alkotás egyik fő támogatója is egyben. (Az előadásról szóló kritikánk itt olvasható.)


A főbb szerepekben olyan neves színművészek játszanak majd, mint Csányi Sándor, Szervét Tibor, Csomós Mari, Bálint András, Gazsó György, Schneider Zoltán, Vajdai Vilmos, Wéber Kata, Marjai Virág vagy a Moszkva térből ismert főszereplő-páros: Karalyos Gábor és Balla Eszter. A díszleteket Stark Attila street-art művész és Gauder Áron készítik, a film zeneszerzője Zságer Balázs. Az Apacsok Cseh Tamásnak állít emléket, így az ő dalaiból is elhangzik majd néhány.

Az Apacsok Török Ferenc harmadik tévéjátéka. A korábbi kettő, a Csodálatos vadállatok és a Koccanások is díjat nyert a Magyar Filmszemlén. A tervek szerint a filmet idén ősszel láthatja majd a közönség először a mozikban, majd pedig a TV2 tűzi műsorára, vélhetően 2010. október 23-án.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Csányi Sándor Török Ferenc Magyar film

Ajánlott bejegyzések:

  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen
  • Hamarosan a hazai mozikban a Minden Rendben Hamarosan a hazai mozikban a Minden Rendben
  • Ez volt a 10 legjobb film a magyarok szerint 2024-ben Ez volt a 10 legjobb film a magyarok szerint 2024-ben
  • Hatalmasat szólt a Bujtor Filmfesztivál Hatalmasat szólt a Bujtor Filmfesztivál

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr947873184

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard