Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Daróczi Dávid a roma rádió örökös főszerkesztője marad

Daróczi Dávid a roma rádió örökös főszerkesztője marad

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 04. 07.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

A Rádió C örökös főszerkesztőjévé választotta a múlt pénteken tragikus körülmények között elhunyt Daróczi Dávidot, egykori főszerkesztőjét.

Ignácz József, az ország első és egyetlen roma rádiójának jelenlegi főszerkesztője elmondta: a Rádió C vezetése és tulajdonosi testülete, illetve a kollégák úgy határoztak, hogy egykori főszerkesztőjük előtti tisztelgésül, emlékének méltó megőrzése érdekében az adó örökös főszerkesztőjévé nevezik ki Daróczi Dávidot.

Fotója a Rádió C honlapján a munkatársak neve fölé került, emlékeztetve arra, hogy a roma közösség, a rádió munkatársai milyen sokat köszönhetnek egykori főszerkesztőjüknek, aki már a rádió indulásakor is egyengette a roma adó útját - tette hozzá.

A roma rádió Daróczi Dávid temetéséig minden nap megemlékezik egykori kollégájáról, a végső búcsúztatás napján, jövő pénteken pedig egész nap gyászzenét sugároz - mondta az adó főszerkesztője.

Fátyol Tivadar, a roma rádió ügyvezető igazgatója szombaton, egykori főszerkesztőjük halálhírére reagálva úgy fogalmazott: Daróczi Dávid szakmai útmutatásaival megalapozta a kisebbségi rádiózás jelenét és jövőjét. Halálával közösségünket, munkatársainkat pótolhatatlan veszteség érte, betölthetetlen űrt hagyott maga után - fogalmazott az igazgató, hozzátéve, hogy Daróczi Dávid újságíróként, kommunikációs szakemberként, majd kormányszóvivőként egyaránt segítette a roma népcsoportot érintő legfontosabb ügyekről való tájékoztatást, sokszor a Rádió C-n keresztül adott nyilatkozataival.

Daróczi Dávid nyíltan vállalta és hangoztatta roma származását. Eredeti neve: Daróczi József, édesapja Choli Daróczi József író, költő, műfordító.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Média Gyász Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Elhunyt Éri Péter népzenész Elhunyt Éri Péter népzenész

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr537873866

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard